Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet az ilyen helyzete...

Hogyan lehet az ilyen helyzeteket jól kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apám nagyon korán meghalt, így nők között nevelkedtem fel és soha nem volt előttem hiteles férfi kép. Természetesen így nem is váltam hiteles férfivé, igazából semmivé se.


Jelenleg(21 évesen) olvasom a Csernus könyvét (A férfi), és ott találtam egy olyan tanácsot, ha egy szituációban a reakciónkat meg akarjuk változtatni, akkor le kell írnunk, hogy hogyan kellene cselekednünk és ezt meg kell próbálnunk betartani.


Na és itt jön a kérdés. :D

Amikor a fiúk/férfiak egymást alázzák/ugratják, akkor szerintetek, hogyan kellene jól reagálni, ha engem támadnak/ugratnak/aláznak.


Azt tapasztaltam, hogy nem jó, ha nevetek magamon, mert az kínos.

Azt is tudom, hogy az "Okos enged, szamár szenved." egy nagy f***ság.

Ahogy azt is, hogy nem jó, ha agresszív vagy sértődött leszek.


Akkor szerintetek mi lenne a megfelelő reakció?



2014. okt. 5. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!Egy férfi nem engedi, hogy packázzanak vele. Mutathat agresszivitást, de felléphet úgy is, hogy elmenjen a kedve attól, hogy veled kekeckedjen bár ki is. Legjobb módszer, ha kungfut, vagy egyéb keleti harcművészetet tanulsz.Erős önbizalmat ad és meg tudod védeni magadat. Itt elég sok férfi van, akiktől bepótolhatod ami kimaradt a nevelésedből


[link]

2014. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazat adok az első válaszolónak. Mindenképp az önbizalmad kell növelned, és mivel fiú vagy, valami küzdősport lesz a legeredményesebb. Azt viszont tudd, hogy ott is a földhöz vágnak párszor az elején.

A lényeg, hogy ne add fel. Ott fog megedződni a tested, elméd és lelked és végül igazi férfivá válsz.

2014. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszokat!
2014. okt. 20. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!