Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi tegyek tinédzserként az...

Mi tegyek tinédzserként az ideális testsúly eléréséhez? Hogy legyek képes nem túlzásokba esni?

Figyelt kérdés

Azért nem a 'fogyókúra' kategóriába írtam ki a kérdést, mert számomra a testsúly kérdése sokkal inkább a közérzetemre hat ki, mint bármi másra. Mondjuk ez szerintem a legtöbbeknél így van.

Azért nem vagyok egyszerű eset, mert 15 éves vagyok, fejlődő szervezet, ami már elég sok mindenen átesett. Voltam nagyon vékony, volt hogy volt egy-két plusz kiló rajtam, és most nagyon elhíztam, legalábbis magamhoz képest. Nálam a legérzékenyebb téma: az evés. Máshol fel sem merem hozni, csak itt.

Azért félek ettől a témától, mert voltam már bulimiás, majd miután abból "kigyógyultam", zugevő lettem, ami mostanra nagyon elfajult, és nem tudom, hogy lábaljak ki ebből a helyzetből. Már hónapok óta tart, és rengetegszer elhatároztam, hogy nem csinálom tovább, és felhagyok ezzel az életmóddal, de egyszerűen nem megy. Egyik végletből esek a másikba. Vagy nem eszek egész nap semmit, vagy rengeteg mindent összeeszek.Mellesleg nagyon szégyellem ezt a gyengeséget. Tudom, hogy sokan megvetik a dolgot, és azt gondolják, hogy ez csak akaraterő kérdése. Én is ezt gondolnám, ha nem a saját bőrömön tapasztalnám, hogy ez márpedig nem így megy. Segítséget kérek tőletek, mert már kifogytam a tervekből. Én sajnos nem találtam meg a megoldást.



2014. okt. 22. 21:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos nem tudok hasznos tanáccsal szolgálni, de azért írok, hátha ír valaki valami hasznosat, ami mindkettőnknek segít, mert én is ebben a cipőben járok (koplalás, zugevés).

Nekem az egyetlen dolog, ami beválik, ha nincs itthon semmi, de ez a szüleim miatt sokszor nem lehetséges! :(

2014. okt. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!