Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukorbeteg lettem. Az átlag...

Cukorbeteg lettem. Az átlag cukrom 8 körül van. Mit ajánlotok /gyógyszert szedek/ erre? Tea stb. Diéta nem megy.65 éves férfi.

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért ne menne a diéta ?? Már az is elég, ha az ember kevesebbet eszik, mint korábban. Állítólag 8 alatt nem javasolják már a gyógyszer szedését. Gyógyteaként a fehérbab héj állítólag jó. Egyébként meg a nyugodt, de sok testmozgással járó életmód.
2014. nov. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egy nagy zabálós. Nem eszem nagy mennyiségeket, de szeretem a hagyományos ételeket. A zsirosat, izeset. a koleszterinem tökéletes. Tulsulyom nincs. Még aktivan dolgozom nehéz fizikai munkát. Semmi nem indokolja a cukor magasságát, hacsak nem a söröcske.
2014. nov. 30. 14:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit olvass utána a hasnyálmirigy működésének. Teából az eperlevél tea kiváló hatású. A fehérbabhéj, ami emlitve volt ugyszintén. 8-as értéknél nagyon megéri diétázni, mert talán még visszaállitható a normál működés, és későbbi életedben átkozni fogod magad, ha most nem teszed meg. Apám 30 éve cukorbeteg, tudom miről beszélek... sajnos akkoriban még nem voltak olyan jó cukormérők, nem voltak olyan jó gyógyszerek, stb. mint ma.


Igen, diéta, odafigyelés, hogy megelőzd a későbbi bajokat. Nagyon megéri diétázni, hidd el. És még mázlista is vagy, mert a koleszterined jó, tulsulyod nincs, jósorsodban ragaszkodsz a sörikédhez. A világos sör egyébként kismennyiségben iható, de a barna sör emeli a cukorszintet . A májad állapota milyen? Nem vicc a kérdésem, egy ultrahang vizsgálat fontos lenne.

2014. nov. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a diéta nem megy, akkor bevehetsz bármilyen csodabogyót, nem lesz jobb a cukrod.
2014. dec. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szamo77db ***** válasza:
Két éve derült ki 2-es típusú cukorbetegségem. Diétáznom kell, kegyetlen nehéz, mert nagyon szeretem az édes ételeket, süteményeket. És kétféle gyógyszert is szedek, rendszeres orvosi ellenőrzés alatt állok. Félévente járok a szemészetre, ellenőriztetni a szemnyomásomat és a szemfenéki ereket is megnézik. Mert hogy ebbe a nyomorult betegségbe bele lehet vakulni. A lábszáraimra kaptam a bőrgyógyászaton különféle krémeket, mert nagyon száraz ott a bőröm. 100 szónak is 1 a vége, ennyire félvállról venni nem lehet a cukorbetegséget, ahogy te teszed! És ha nem diétázol, akkor minden egyéb felesleges!
2014. dec. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A napi étkezés gyakoriságának átütemezése fontos. Napi 5x- 6x étkezz, a szénhidrátot kerüld! Az a sörben bizony van.

8-as cukorra a mai orvos"tudomány" pléhpofával Írja fel a gyógyszert, pár éve a 9,5-nél még csak azt mondták, hogy figyelj oda az étkezésre és diétázz! De a gyógyszeripar hatalma sajnos túl nagy. Ekkora cukornál még emberiség elleni bűn gyógyszerszedésre kárhoztatni a beteget. Csak az életet rövidítik meg vele.

2015. ápr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak, hogy megtiszteljelek Titeket a jelenlegi állapotommal. Már 70 vagyok, és hála Istennek jól vagyok. Fogytam 6 kg-ot, 6-ossal kezdődik a cukrom. Igaz, a gyógyszert még mindig szedem, de diétázom / ch 170 g /. Már nem dolgozom év eleje óta, de kertezek, nem tétlenkedem. Életmódot váltottunk Feleségemmel együtt / Neki 20 kg minusz / és tartja 600 napja. / én még csak február óta. :)
2018. máj. 14. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok, hogy sikerült lefogynod, és szinten tartani a cukrodat! Ez sikertörténet. A férjem is most lett 2-es típusú diabéteszes, és nehezen megy neki a fogyás.
2018. máj. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A feleség vagyok. Én vezetem a diétáját. Kalóriát számolunk, és szénhidrátot. Ha érdekel a dolog, segitek. Ingyenes. Egy program a gépen.
2018. máj. 15. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!