Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vadidegenként odamennél...

Vadidegenként odamennél segíteni ha egy koncerten azt látnád, hogy egy srác a félájult barátnőjével próbál kijutni a tömegből?

Figyelt kérdés

Pár napja egy koncerten az első sorokból láttam, ahogy egy lány rosszul lett az állóhelyi részen. Gondolom, megszédült, szemmel láthatóan alig bírta tartani magát, amikor a barátja elindult vele kifelé. Egy csomó ember mellett elmentek, de senki nem foglalkozott velük, pedig látszott, hogy teljesen el van gyengülve a lány, rogyadoznak a lábai, bármelyik pillanatban összeeshet. Oké, hogy a legtöbb pasi el tud vinni ölben egy 50-55 kilós lányt, de akkor is: talán nem ártott volna, ha valaki segít. Vagy mindenki a biztonságiakra vár ilyenkor? Ti voltatok már ilyen helyzetben?

18L.



2014. dec. 14. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemrég, szintén egy koncerten rosszul lett egy lány, a kövér barátnője kirángatta, majd ledobta egy padra, hozzáteszem kb. -5 fok volt, se egy kabátot, se semmit nem bírt ráadni, a csaj már egyáltalán nem volt magánál, erre a barátnője elfektette a padon, és rágyújtott halál nyugodtan. Mi odamentünk, hogy minden rendben van-e, jól van-e, kell-e segíteni. Erre Miss Röfi a pofánkba ordított ordenáré paraszt hangnemben, hogy hagyjuk békén a barátnőjét, tűnjünk el onnan, és ne szóljunk bele, mert semmi közünk hozzá. Ezek után nekem valahogy elment a kedvem attól, hogy bárkinek is segíteni akarjak.
2014. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én minden ilyen esetben segítek. De én rockkoncertekre járok, valahogy ott baromi nagy összetartozás van. Nem egyszer estem volna el, és nyolcan kaptam utánam.
2014. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából ha már van segítsége, akkor nem.
2014. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy odamennék.


De egy férfi tud segíteni egy nőnek ilyen helyzetben.

2014. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért tömegből kikísérni valakit úgy, hogy alig áll a lábán nem egyszerű művelet, ezt mindenki tudja, aki volt már egy normális koncerten, ahol tömegnyomor van.

Ha mellettem mennek el, akkor a minimum az lenne, hogy megkérdezem szüksége van-e segítségre. Azért itt több mindent kell mérlegelni egy ilyen szituban, pl. hogyha kikísérem a lányt, akkor én nem biztos hogy visszatalálok a társaságomhoz (telefon ilyen helyzetben fölösleges kb, hatalmas tömegben megtalálni őket meg szinte lehetetlen akkor is ha nagyjából tudom merre vannak). Bár nem tudom mekkora koncert volt. A lényeg, hogyha úgy ítélem meg, hogy nem kellek oda, akkor nem mennék oda, nem segítenék.

Pl. két hete elmentem egy autóbaleset mellett, ahol vagy 10 autó tört össze és egy holttest feküdt az úton. Másik 5 autós megállt segíteni előttem. Mindenki más megúszta, látszólag nem volt szükségük már több segítségre, pedig elsők között értem oda, még az illetékes szervek előtt, így én már nem álltam meg.


Amúgy elég érzékeny vagyok erre a témára, így ha szükség van rá segítek, ha nem kérnek belőle, akkor nem. Ha a srác nem bírta volna egyedül, ő is kérhetett volna segítséget, tehát itt azért kettőn áll a vásár. Az emberek közönyössége néha engem is meglep, de tényleg van olyan helyzet, amikor az ember úgyérzi, hogy háttérbe kell húzódnia.

2014. dec. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!