Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Minden ami egészséges az nem...

Minden ami egészséges az nem csak egészségesebbé, hanem boldogabbá is tesz?

Figyelt kérdés
Pl. Az egészséges ételek, italok, A mozás, A meditáció stb.

2014. dec. 15. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát egy része, mert sokan az egészséges ételek egy részét nem szeretik, mert nem annyira finom...A mozgás+meditáció az is a legtöbb embert igen, ha csak a mozgást nem érzed kínnak...De idő után rá fog jönni az illető milyen jó az.
2014. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, engem a káposzta és a répa biztosan nem tesz boldoggá, ellentétben a csokival :)
2014. dec. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet így leegyszerűsíteni.


Ha egy egészséges étel ízlik, növeli az energiaszintedet, nem tesz beteggé (betegség rontja a közérzetedet akár a boldogságodat is) akkor valamilyen szinten igen, az egészséges étel IS hozzájárulhat a boldogsághoz, szerintem.


Ugyanakkor a cukor vagy drogok is boldogságérzetet okozhatnak, alkohol is, pedig aligha egészségesek.


Mozgás is okozhat örömet, egy olimpiai arany érem akár boldogságot is. Ugyanakkor nem lehet kijelenteni, hogy mindenképpen boldoggá tesz. Engem például nem tesz azzá, pedig sokat edzem. Viszont ha nem edzenék, szerintem ennél is boldogtalanabb lennék.


Meditáció segíthet, ha segít megtalálni magadban valamit. Szerintem ez egyénileg nagyon eltérő lehet.

2014. dec. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Shai-Hulud ***** válasza:

A kapszaicin bevitele növeli az endorfinszintet.

De ez alapján merészség lenne azt állítani, hogy a chili paprika rágcsálása boldogságot okoz.

Legalábbis nálam egész másféle tüneteket szokott kiváltani.

2014. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"cukor vagy drogok is boldogságérzetet okozhatnak, alkohol is, pedig aligha egészségesek."


Az alkohol nagyon egészséges, ha mértékkel fogyasztod!

Mértékkel az étcsoki is egészséges.

2014. dec. 15. 19:01
 6/17 anonim ***** válasza:

Az alkohol egy idegméreg, ami kis mennyiségben csak mértékkel sejtkárosító.


Ennek fényében én általában mértéktelenül iszom. De attól még nem lesz kevésbé mérgező :)

2014. dec. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Alkoholista vagy?
2014. dec. 17. 07:27
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem dehogy. Annak van valami definíciója? Nem tudom, iszom ha kell.
2014. dec. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Van! Aki minden nap megiszik 2 sört az már alkoholista! Meg aki 2-hetente, vagy hetente 1-szer berúg az is alkesz.
2014. dec. 18. 15:14
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor csak majdnem. Máris egészségesebbnek érzem magam, nem iszom minden nap - főleg nem sört.
2014. dec. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!