Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Veletek szokot ilyen torteni?...

HorusS kérdése:

Veletek szokot ilyen torteni? (elnezest hogy rossz helyre irok)

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran elofordul amikor felig elvagyok aludva/szenderedve hirtelen olyan mindha megijednek es egy fura erzes tamad a testembe mindha valami vegszaladna benne nehez korulirni mi lehet a problema?

2014. dec. 19. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Velem is szokott ilyen lenni és ez pl vonaton vagy suliban mikor elődadáson elalszok nagyon cikis.Ilyenkor fel szoktam riadni.Azt én sem tudom mitől van ez és hogy lehetne megakadályozni de érdekelne!
2014. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt ilyen, elaludtam középsuliban és felriadtam, felborult az egész asztal :D
2014. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,riadóztat az agy. Apám szerint ilyenkor túl gyorsan alszol el és az agyad azt hiszi, hogy meghalni készül a test, és leállna a légzés. Ezért az agy küld egy hirtelen ingert,ami felébreszti az embert. Általában akkor van,ha nagyon kimerült vagy. És állítólag ezért van a csecsemőknél a bölcsőhalál, mert nekik még nincs ez a reakció és leáll a légzés. Erre való a bébiőrző. Nem tudom ennek mennyi a tudományos része, de szerintem logikus.
2014. dec. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a 3ik valaszolonak, 2ik biztos nahyon kinos volt velem nem tortent nyilvanos helyen ilyesmi csak estelente mikor lefekszem
2014. dec. 20. 12:12
 5/7 szamo77db ***** válasza:
Ha belegondolok, hogy milyen álmosak voltunk a honvédségnél politikai oktatáson... Na ott mert volna valaki elaludni! Megnézhette volna magát.
2014. dec. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, és szerintem mindenkinél van ilyen:D

egyszer utánanéztem van is valami értelmes magyarázata... :D

2015. jan. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én egyszer jártam úgy hogy a párom keze a fejemnél volt, és mikor elaludt, ő is "ugrott egyet" és hirtelen kaptam egy taslit :D
2015. jan. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!