Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hozzá lehet szokni a korán...

Hozzá lehet szokni a korán keléshez? Vagy ha valaki állandóan korán kel pl munka vagy suli miatt, akkor sem fog hozzászokni, ha nem az a típus?

Figyelt kérdés

Én gyerekkoromban (ovi), emlékszem, mindig fent voltam korán, hétvégén is, igaz nem keltem ki az ágyból, ott reggeliztem, néztem a tévét, de nem aludtam.

Majd ez lassan megfordult, amikor csak lehetőségem van, alszok 10-11-ig, de nem ritka a 12 sem. A munkám miatt változó, hogy mikor kell felkelnem, de kb olyan 6:25 és 7 óra között. Hihetetlenül tudok stresszelni előző este már attól, ha tudom, hogy másnap korán kell kelnem... Vajon évek múlva hozzászokom majd, vagy mindig is korán lesz számomra a 9 előtti időpont?



2015. jan. 6. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

MINDENT meg lehet szokni. Csak nem mindent érdemes.


Gyerekként szerintem a legtöbben koránkelők. A gyerkőcök tele vannak energiával, kiugranak az ágyból, belevetik magukat a játékba. Kamaszkorban ez megváltozik, a növés egyfajta fáradékonysággal jár. Egyetem alatt pedig, amennyire látom, sokan felveszik az éjszakázós életritmust.

2015. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Habár szeretek aludni, azért jobban örülnék ha koránkelős típus lennék... Mert amikor pl felkelek 10-11 órakor, úgy érzem, hogy eltelt a fél nap és nem csináltam semmi hasznosat, már órák óta süt a nap, én meg csak alszok. És hiába fogadom meg, hogy legközelebb felkelek korán, hiába állítom be az ébresztőt, és esküszöm meg magamnak, hogy holnap aztán felkelek, hiába van vasárnap, ahogy csörög az óra, nyomom ki, kb. 5 másodpercig gondolkodom rajta, hogy felkeljek-e, majd eldöntöm, hogy majd jövő vasárnap :D
2015. jan. 6. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet szokni,de nehéz.


Én is hasonlóan stresszelek,ha korán kell kelni. gyúlölöm fujj :D

2015. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Minden nap 5:40 körül kelek! NA az korai, és stresszes! De még mindig élek :D
2015. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Habár szeretek aludni, azért jobban örülnék ha koránkelős típus lennék... Mert amikor pl felkelek 10-11 órakor, úgy érzem, hogy eltelt a fél nap és nem csináltam semmi hasznosat, már órák óta süt a nap, én meg csak alszok. "


Ezt hívják kognitív disszonanciának. Tudod, hogy amit csinálsz, nem helyes, de nehezedre esik megváltoztatni. Próbálj hamarabb lefeküdni, hátha az segít. :)

2015. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt vettem észre, hogy mindegy, hogy 10kor fekszem le, vagy éjfélkor (pl hétvégén) akkor is elalszok másnap reggel 10-ig. Tehát jó esetben 12 órát alszok :D Hétköznap meg akármilyen korán fekszem is le, korai a 6-7 órai kelés.

Egyébként még gimis koromban én is évekig keltem 5:25kor, nem is tudom hogy bírtam :D

2015. jan. 8. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!