Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a vásárlásai kényszerem? :S

Figyelt kérdés
2010. febr. 6. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, nekem sikerült. Nagy gyűjtögető voltam, apró dolgokat vásároltam, pedig nem is volt rá szükségem. Megláttam és visszatettem, arra gondoltam, ha ennek az árát beteszem a perselyembe, amit be is tettem, lesz zsebpénzem, vagy egy kis tartalékom. 200 forintosokból már összegyűlt 60 ezer forintom. két hónap alatt!! Na jó tippet adtam.
2010. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem viszek magammal bankkártyát

és kézpénzt is csak annyit amennyit,ami kajára elég,ha megéhezek

ha bevásárolni megyek,akkor is fix összeget viszek,nincs nálam kártya,nem tudom tullépni

kegyetlen érzés amikor meglátok vmit,de nincs nálam rávaló,fáj érte a szivem,de utána ugyis rájövök,hogy felesleges lett volna,sose használnám

2010. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálad tartott pénz mennyiségének mérséklése. Otthon beosztod, mire kell, és csak arra viszel pénzt. Bevásárlásnál kiszámolod, kb mennyi lesz, és alig többet viszel (azért legyen elég).

Plusz az is segít, ha a felgyűlt cuccokat (ruha, játék), amiket feleslegesen vásároltál, odaajándékozod valakinek, kinek életében nem volt még annyija. Az az érzés helyreteszi a dolgokat az ember fejében.

Sokat segít a költségvetési terv hónap elején. Ha látod leírva, mennyit költesz szarságokra. Az is magadhoz térít.

2010. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Dolgozz meg TE a pézedért napi 8óra robotban,és hiddel összejön :D:D:D
2010. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy hogy dolgozz meg TE a pénzért.Egyből máshogy fogod látni a dolgokat.Majd ha kifizeted a lakbért,a rezsit,a kaját,a mosószert,a ruhát...és még marad,na akkor elköltheted :)
2010. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

keruld az uzleteket, ne nézd át az akcios pospektusokat, élelmiszert inkább kisebb uzletben (lehet, h drágább picit, de biztos hogy csak kenyeret veszel, nem pedig kenyeret ES csomo felsleges marhaságot pl). és ne vegyél bankkártyát magadhoz:))

nem feltétlen attol fugg, ki keresi a pénzt...én nagyon sporolos voltam mindig is, míg a szuleimmel éltem, amiota dolgozom, tobb mindent megengedek magamnak. nálam ott a gond, hogy munka után, gyerekkel konnyebben megállok egy hiperben utkozben hazafelé, mint egy kis uzletben, ahol szaladni kell utána (nincs kocsi pl), ebben látom a vesztem.

2010. febr. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!