Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van a családotokban depresszió...

Van a családotokban depressziós beteg? Mik a tünetei? Hogyan ápoljátok? Milyen gyógyszereket szed? Olyan családtagra gondolok, aki Veletek egy háztartásban lakik. Igényel állandó felügyeletet?

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mennyire súlyos a szitu. Nem feltétlen kell egyből gyógyszerekkel tömni. Amúgy az antidepresszánsokat csak orvos írhatja fel, úgyhogy előtte mindenképpen pszichológushoz kell járni!!

Nekem egy barátom lakott velünk, és ő mindennap meg akart halni...meg ugyanazokat a bajait szajkózta, meg érzelmi zsarolás: ha meghalnék fel sem tűnne senkinek, stb...

Szóval valahogy rá kell venni, hogy eljárjon egy terápiára, vagy odahívni egy pszichológust. De ez hónapokig is eltarthat.


[link]


[link]


Itt olvasgathatsz bővebben a témáról.

2010. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én évekig depressziós voltam. Már nem vagyok az régóta. A tüneteit az előző válaszoló linkjében megtalálod. Engem úgy ápoltak, hogy nem bírtak elviselni, és elhagytak. Mármint az akkori férjem. Akkoriban állandóan gyógyszeren éltem, rá is szoktam, függő lettem. Aztán abbahagytam. Évekig jártam pszichoterápiára. Nagyon nehéz volt velem együttélni, utólag beismerem. Ám mivel egyedül maradtam, kénytelen voltam lábra állni, különben meghaltam volna. És bár segítséggel, bár évek kellettek hozzá, de visszakaptam az életem! Most teljes életet élő értékes embernek tartom magam.
2010. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!