Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ebéd után miért álmosodok el?

Ebéd után miért álmosodok el?

Figyelt kérdés

Melóhelyen megkajálok, és ebéd után majd el alszok, alig telik az idő. Nem tudok koncentrálni, alig élek. Miért van ez?



Mit lehet ilyenkor csinálni, hogy felfrissüljön az ember?


2010. febr. 8. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a vér a gyomrodba megy az agyadból. De tényleg, arról van szó, hogy az energiádat az emésztés köti le elsősorban. Azzal tudsz védekezni, hogy nem eszel sokat (nem degeszre), vagy nem nehéz kaját, akkor aktív maradsz ebéd után is.
2010. febr. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy erős kávé!!!!??? Azért vagy álmos, mert nagyobb kalóriát fogyasztasz és feljebb megy a vércukrod, olyankor elpilled az ember.
2010. febr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem nagyon kávézhatok. 4 hónapja leszoktam a kávéról és az erős teákról.

Milyen megoldás van még, azon kívül, hogy próbálok kevesebbet enni, ami azért nem könnyű, mert csak akkor van lehetőségem enni, és estig ki kell tartania.

2010. febr. 8. 17:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Hát...nekem ezen kívül csak az erőszak működött, bocs, hogy nem tudok jobbat írni. Erőt vettem magamon és kész. Friss levegőre mentem, sétáltam, mozogtam (nem sport, mert akkor jön a róka :) )

Nekem is az ebéd utáni időszakban kell dolgoznom, és csak ezeket tudom tanácsolni. Viszonylag rövid időszak ez, amin át kell lendülni, és akkor már megy (egy kábé fél óra). Ha azalatt nem engedsz az ágyikó csábításának, hanem próbálsz aktív maradni, akkor átmentél.

Tehát kevés kaja, könnyű kaja, vagy kis mozgás, aktívkodás, zene utána.

Ha nem kávézhatsz, meg ilyenek, akkor élénkítőkről hiába írok.

2010. febr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kajálás után főleg a nehéz ételekkor- az ember szervezete az étel megemésztésén dolgozik.

Sajnos a legjobb az lenne ha ebéd után le lehetne pihenni egy órát, felgyorsítaná az emésztés folyamatát.


Ha nem akarsz pilledt lenni egyél keveset és könnyűt!

(zsíros, cukros fehértermékek, sertéshús kerüld)

2010. febr. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a pozitív!


Esetleg, ha valakinek van hozzáfűzni valója, megteheti még.

2010. febr. 8. 20:22
 7/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam ma, nem ettem édeset, sem zsírosat, és keveset ettem.

Nem is álmosodtam el.

Köszönöm.


(végre valami haszna is van ennek az oldalnak:))

2010. febr. 9. 21:03
 8/8 anonim válasza:
Sovány sertéshús is oké
2014. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!