Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A joghurt tényleg savasítja a...

A joghurt tényleg savasítja a szervezetet?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez a savasítás egy dili már! Olyan emberek terjesztik akik tök hülyék a biológiához!Hallottál a Szent-Györgyi Krebs féle citromsav ciklusról? Tudod hogy evvel a folyamatosan körbejáró sav átalakulások sorozatával jutnak az ember sejtjei tápanyaghoz másképp nem lehet élni? Naponta az emberi szervezet 1kg savat forgat körbe másképp nem lehetne élni! Akkor még hol van a bőrvédelemre szükséges vajsav és az emésztéshez nélkülözhetetlen gyomorsósav? Az ember bőre nem lehet lúgos pld.Az egyik legegészségesebb dologról kérdezed hogy egészségtelen e.
2010. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is furcsáltam.De már mindenhonnan ez a lugosítás dolgot hallani,és összezavarodtam.Egyébként a barátnőmnek mondta egy természetgyógyász.Minden tejterméket kitiltott az étrendjéből...
2010. febr. 10. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Ja, marhaság az egész. Nem savasít semmi, csak az ipari kénsav. Egyél változatosan, nyugodtan mehet a joghurt, tejtermékek, hús, sok zöldség-gyümölcs szerepeljen minden nap. Igyál eleget. Mozogj rendszeresen.
2010. febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Én utálom a természetgyógyászokat is. Kuruzslás az egész már bocs. Tudománytól és bizonyítékoktól mentes. Parasztvakítás.
2010. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
A tejtermékek egészségesek, ezt a savasítás dolgot meg sz*rd le. Ha a citrom lúgosít (ezt mondják), akkor nehogymár a joghurt savasítson.
2010. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Egy csomó dolgot összekevertek a fent válaszolók.

Igen is jelentős savasodást okoz ,ha az ember pl. húsevő.

Azért mondja az magyar az ilyenekre: Savanyú Jóska.

Persze ,ha mindenevő vagy ,főként zöldséget ,gyümölcsöt fogyasztasz ,nem lehet problémád.

Én minden nap megeszek egy csomó házi készítésű kefirt,joghurtot,aludttejet.

No problem.

Üsd be a gugliba: Savas ételek.

A többi értelemszerűen lúgos.

2010. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

harmonet.hu oldalon megtalálod a savas és a lúgos ételek listáját.

Lényeg ,hogy egyformán fogyassz a kettőből.

Sav-bázis egyensúly.

ha egy lombikba savat és lúgot öntesz, só lesz belőle.

Több sav savas kémhatás,több lúg, lúgos kémhatás.

Egyensúly.Ez a lényeg.

Tiszta kémia.

2010. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!