Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 műszakos munkarendhez...

3 műszakos munkarendhez hogyan szokjak hozzá? Főleg az éjszakázáshoz.

Figyelt kérdés

3 műszakban dolgozok egy gyárban és eléggé rosszul viselem az éjszakás műszakot.

Jobbára azt,hogy reggel hazamegyek 7 körül,lefekszem aludni,de 10 környékén már felébredek és egyszerűen nem bírok visszaaludni.

A munkahelyen persze rám tör az álmosság.

Félek hogy nyáron még rosszabb lesz,mert nálunk a panelben nagyon meleg van akkor.

Kb egy hónapja dolgozom 3 műszakban.

Hogyan tudnám megszokni az éjszakás műszakot és hogy utána tudjak aludni?

Nem akarom az egészségemet tönkre vágni,más munkahelyet pedig eddig még nem találtam.



2015. márc. 19. 13:45
 1/2 A kérdező kommentje:

Sok munkatársam energiaitalon élnek hogy bírják az éjszakázást.

Az is javasolták hogy szedjek altatót,de nem akarok.

Hosszú távon szerintem káros

2015. márc. 19. 13:51
 2/2 homo ludensz ***** válasza:
Azt el kell ismerni hogy természetellenes a 3 műszakos meló. Talán az állandó éjszakázás még kíméletesebb mert valami rendszer van benne. Az ember sokszor kénytelen alkalmazkodni és általában sikerül is ha nincs választása.Anno a határőrségnél 10 napból 9-et éjszaka voltunk kint. A srácok találomra lettek összeválogatva de tudták hogy aki kint elalszik annak annyi. Esetleg ha gépen dolgozol akkor sem alhatsz el. Majd két évtizedig meg 1/4 -kor keltem és a 04 órás busszal mentem nyitni. Az sem volt valami leányálom. Az ember talán a legalkalmazkodóbb lények egyike és hát el kell döntenie hogy neki megéri vagy sem.
2015. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!