Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » ADHD azaz hiperaktivitás és...

ADHD azaz hiperaktivitás és figyelemhiányos zavar. Felnőttkori formában szenvedek segítség! Miért szenvedek?

Figyelt kérdés

Huszonhárom éves fiatalember vagyok hat éve klinikai szakpszichológus ADHD diagnosztizált. Egy másik szakember ezta diagnózist megerősítette különbö9ző tesztek segítségével. Gyógyszert nem kaptam mert pszichológus diagnosztizált-. Most idkolába járok és kellene a diagnózis a fogyatékossági dokumentumokhoz hogy könnyebben teljesíthessem a tárgyaimat. Ezen felül gyógyszer sem ártana mert nehezen tudok koncentrálni, feledékeny vagyok, szétszórt és mindenemet elhagyom. Úgy érzem a gyerekpszichiáterek már nem fogadnak, felnőtt pszichiáterek nem foglalkoznak vele mondván gyerekeknek betegség ez. Most pszichiáterhez KELL járnom mert depressziós vagyok.


Pszichoterápia hasznos ADHD-ban? Mert pszichiáterem sokat beszélget velem és ez pozitív úgy érzem!


A másik kérdésem az lenne hogy ki diagnosztizál egy 23 évest ADHD-val annyi kellene hogy papír+gyógyszer. Csak Magyarországon ilyen béna a pszichiátria rendszere? Már a tököm tele van hogy nem segít felnőtt pszichiáter mondván ez gyerekbetegség, gyerekpszichiáterhez meg nem mehetek. SOTE-n is van rendelés ott meg HÓNAPOKAT kell várnom míg időponthoz jutok egyáltalán és a végén elkönyvelnek bipolárisnak mint ismerősömet -_-


Minden tanácsot/hozzászólást szívesen fogadok és olvasok el :)



2015. ápr. 1. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így gáz. Mi az, hogy nem foglalkoznak bármivel is, ami oda tartozik? Csak mert gyermekbetegség? Beszéltél elég pszichiáterrel? Én lehet mindet felkeresném. Illetve valamelyiket merkérdezném, hogy ha biztos benne, hogy felnőttkorban ez kizárt akkor találja ki, hogy mi más lehet.
2015. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nos nem értek ezekhez a betegségekhez, de nem hiszem hogy ez a gyerekbetegség gyógyítható lenne, tehát biztosan van valami felnőttkori formája, csak legfeljebb másképp hívják. egy tanács: egy orvos sem szereti ha te kész diagnózissal mész oda, hogy márpedig én tudom hogy ez a bajom. természetesen azt mondd el hogy gyerekként ez volt a bajod, és mondd el mostani tüneteidet, de hagyd rájuk a diagnózist. más pszichés problémák esetén is kaphatsz könnyítést a tanulásban szerintem, ha ezt beleírják a szakvéleménybe, hogy tanulási nehézséget okoz a betegséged.
2015. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Dr Csiky Miklóst kérdezd meg.
2015. ápr. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!