Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehetnék bátrabb,...

Hogyan lehetnék bátrabb, kitartóbb és érezhetném magam értékesebb embernek, és érezhetném jobban magam a bőrömben?

Figyelt kérdés
Elég kicsi az önbizalmam, és nem érzem magam túl tehetségesnek sem semmiben.
2010. febr. 18. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden napra tűzz ki minimum egy célt,nem kell világrengetőnek lennie,de ha aznap elvégzed már egy lépéssel előrébb vagy.Lehet a célok számát növelni.Majd látni fogod,hogy képes vagy ezt megcsinálni és büszke lehetsz magadra.
2010. febr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
igen, szerintem is.
2010. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem is volt anno ilyen problémám. Csupán annyit kell tenned, hogy kitűzól egy adott célt, legyen az akármekkora, de ne túl nagyot. Ha azt beteljesítetted/véghez vitted, utána már jön az egész magától és egyre többet mersz majd megtenni. Ha esetleg kudarc ér, akkor pedig ne is foglalkozz vele, próbáld meg újra. Ennyi. :)
2010. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, de még nyugodtan írhattok azért.
2010. febr. 20. 18:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben készítenék egy kis dobozt(akármilyen kis tartó jó) és ebbe tennék cetliket, amikre az eddig elért sikereket írnék fel. Csinálhatnál a család, barátok körében is egy ilyen kis játékot, hogy ők milyen jó tulajdonságaidat emelnék ki, írják fel és ugyanígy tedd a dobozba. Ha rossz kedved van vagy bizonytalan vagy, akkor kukkants bele ebbe a dobozba. Fogadd el magad olyannak amilyen vagy, ahhoz, hogy jobban érezd magad a bőrödben, annyi kell, hogy közelítsd a saját tulajdonságaidat és az álom képet: menj el fodrászhoz és csináltass egy szép frizurát (nem kell nagy dolog, már a frufrutól is teljesen más embernek érezheted magad) vagy otthon csavard be a hajadat vagy vasald ki vagy tűzd fel hullámcsattal.

Az önbizalom fontos, ha nincs, akkor mások sem olyannak látnak, amilyennek szeretnének. Mosolyogj sokat, ez alapszabály, mert ettől sokkal jobban fogod vonzani az embereket. Ha nincs gond az alakoddal, akkor legyél büszke magadra.Ha van, akkor tegyél egy lépést: Én pl. leadhatnék néhány kilót, hogy jó lapos legyen a hasam. Ehhez hasizomgyakorlatok kellenének, de nem nagyon van hozzá erőm, ezért először azzal kezdem, hogy kevesebbet eszem, estefelé csak joghurtot, gyümölcssalátát, tejfölös salátát,puffasztott búzát. Tehát ilyen kis apró lépések. Legyél magaddal elégedett, ha nem is tökéletes, az sem baj, senki sem az. Tudd, hogy mik az előnyeid, ezekre helyezd a hangsúlyt és akkor a többit nem veszik észre az emberek. Mindenki szereti a jókedvű embereket, úgyhogy legyél az, ne lássák, hogy bánt Téged valami, mert csak sajnálni fognak, de ha azt hiszik, hogy Neked soha semmi bajod nincs, akkor irigyelni fognak.Az pedig jobb mintha sajnálnának.

Tehetség? Ugyan már,mindenkinek van valamihez tehetsége. Az egyik legnagyobb tehetség a kreativitás, a fantázia gazdagsága. Úgy pályázták a rajzomat egy országos versenyre,hogy az ovisok jobban rajzolnak mint én. Tudni kell használni a dolgokat: nem tudok rajzolni, de a színeket szeretem kevergetni: egyszerű minta, fekete kontúr és szép színek...kész is az 5-ös munkám. Nem kell megijedni, mindenben a lehetőséget kell látni, a fejlődés lehetőségét.

A bátorsághoz a gátlásaidat kell levetkőznöd. Nem szabad foglalkozni mindenkinek a véleményével, saját magadnak kell megfelelned. A legtöbb ember szeret beleszólni a másik dolgába, azt hiszik,hogy ők olyan hű, de okosak, csak mert idősebbek, de ha megnézed az életüket, akkor látod, hogy az ő módszerük sem minden esetben jó. Beszélgess az emberekkel, legyél nyitott, mert tudnak okos dolgokat, tanácsokat adni, de ne hagyd, hogy irányítsanak, befolyásoljanak, Te döntsél. És a legkínosabb esetben is mosolyogj, ne érezd úgy, hogy most milyen szerencsétlen voltál, fogd fel úgy, hogy szereztél másoknak néhány vidám percet. :) Ha pedig beszólnak, ne foglalkozz vele. :))

Minden ember értékes,legyél kedves, nyitott, barátságos, nem kell félni az emberektől.

2010. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.:)
2010. febr. 20. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!