Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet naponta tobbszor hirtele...

Lehet naponta tobbszor hirtelen 5-6 másodpercig tartó szédülés, lataszavar, furcsaság, attolhogy kettő -három hónapja nem eszem lisztet, cukrot, olajat, édességet, de attol fuggetlenul helyettuk eszem pl zabpelyhet?

Figyelt kérdés
Tehat a napi 1500 kalória minimum meg van csak ezeket a taplalekokat elhagytam. Sok gyümölcsöt,húst,zöldséget,tejterméket eszem,tehat vitamin boven van. Ha nem ettol mitol lehet?

2015. máj. 8. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.


De ha zabot és tejtermékeket eszel, akkor lehetnek vércukorszint ingadozásaid (!)


Vérnyomás ingadozása pedig bárkinek lehet, testhelyzet váltáskor.

2015. máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát taplalkozasbol adódóan nem lehetséges. Értem. Máskor is van nem csak zab eves utan. A vérnyomást egyebkent megviszgaltak minden rednben volt. Vercukeom is 4,6 tehat jó. Valami mas okja nem lehet?
2015. máj. 8. 17:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézz utána a neten a BPPV-nek.Nekem az van,néha hányni is szoktam.Belső fül probléma.Kezelhető,de nem gyógyítható.Nálam egy éve kezdődött,3 hónapig nagyon durva volt.Nem tudom,neked milyen erős a szédülésed,lehet nem ez a bajod,de tudni róla,hogy ilyen is van,nem árt.Én egy 3/4 -ed éve tünetmentes vagyok.
2015. máj. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Mindenre felkell készülni :)
2015. máj. 8. 18:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát lehet neurológiai probléma is, vagy az említett egyensúlyérzék, belsőfül gond, csak nem túl valószínű.


A vérnyomással pedig persze hogy minden rendben, mert csak testhelyzetváltáskor esik le (az agyba jutó vér mennyisége), amíg nem adaptálódik a szervezet. Ez néhány másodperc.

2015. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De van csak ugy hogy állok magától semmi helyzet valtozas
2015. máj. 8. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:
A BPPV-s vagyok.Nálam olyan is volt,hogy reggel kinyitottam a szemem,még meg sem mozdultam,már forgott a szoba,de olyan erőteljesen,hogy el sem tudom mondani.Kb.6-7 mp-ig,utána a hányingerérzés maradt.Nem hirtelen helyváltoztatásnál,mozdulatoknál,hanem nyugalmi állapotban is.Azt hittem az elején,hogy terhes vagyok,vettem tesztet,negatív lett,utána irány a doki.De ő is ennyit tud erről,mert nem gyakori.Együtt kell élnem vele Persze nem megijeszteni akarlak,tényleg csak mint lehetőséget írtam le.Remélem nem ez van neked.
2015. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja nekem is volt mar ejszaka random szedules
2015. máj. 8. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!