Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezhet olyan, hogy kimerülts...

Létezhet olyan, hogy kimerültség miatt táppénzre mehessek?

Figyelt kérdés

Nagyon kivagyok, voltam pszichiáternél is, szedtem gyógyszert, de letettem, mert nem akarok azon élni.

Úgy érzem jó lenne egy kis pihenés, sok a stressz, de emiatt nem akarom otthagyni a munkahelyemet, mármint felmondani.

Ez függ valamitől, vagy csak a háziorvos jóindulatán?



2015. máj. 18. 11:55
 1/9 A kérdező kommentje:
És akit már csinált ilyet, az mit mondott a munkahelyén? Miért megy táppénzre? Nem vagyok benne biztos, hogy megértik... és nem is mondanám el szívesen, hogy csak be vagyok sokallva.
2015. máj. 18. 12:00
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Magadnak csinálhatsz párnapos szünetet háziorvossal, valamilyen vírusra hivatkozva, de alapvetően neked van valami bajod (akár fizikai, akár lelki eredetű), amit kezelni kellene, mert ez nem hétköznapi jelenség. Táppénzre egyébként nyilván nem mehetsz kimerültség miatt, ez nem így működik. :)
2015. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De mehetsz táppénzre,csak másképp kell mondani a dokinak."Mostanába lehangolt,vagyok,alig eszem,állandóan felébredek éjjel,nehezen alszok el,munkahelyen sok a stressz,kollegák a végtelenbe piszkálnak,nem birom tovább." Egy hónapra is kiir akár,viszont utána pszihiáterhez kell járni,ha tovább is otthon szeretnél lenni,mert úgy érzed nem épültél fel.Én nem direktbe csináltam,engem tényleg kikészítettek a kollegák idegileg.
2015. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor voltam már orvosnál azzal hogy kimerült vagyok és nem érzem jól magam. Ilyenkor táppénzre kiírt 1-2 hétre. Munkahelyen is elmondom hogy rosszul voltam és kész. Ennyi.
2015. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tavaly ilyen tájt kezdtem járni a pszichiáterhez, aztán vele párhuzamosan pszichológushoz is, de nem segített semmit. A gyógyszer meg...

de novemberben abbahagytam.

Most ott tartok, hogy nem tudom mi legyen, nem találom a helyemet, és a melóban is egyre többet tesznek az emberre. Gondolkodok a váltáson. De persze nem tudni jobb, vagy rosszabb jön-e.

Mondja a párom, hogy mondjak fel, és legyek munkanélkülin egy kicsit, de ettől meg félek. Talán inkább a munkahelyváltás lenne a jobb. Egyfolytában ezeken agyalok.

Jó lenne kicsit otthon, magamba lenni és átlátni, hogy mi lenne a jó döntés.

2015. máj. 18. 12:30
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyeken lehet. Én épp most voltam ilyen helyzetben, a pszichés mellett több fizikai betegséggel, úgyhogy orvostól-orvosig jártam. Pszichiáter írt ki 3 hét betegállományra, a szakorvos javaslatára, de mivel többféle kivizsgálásom folyt, nem tudtam pontosan megmondani, hogy mikor tudok jönni dolgozni.

Nem mesélem el, hogy fogadták ezt a munkahelyemen, már a kirúgásom is felmerült, meg mindenféle intrikák folytak, pedig én nem a pszichés gondjaimmal, hanem egyéb betegségemmel magyaráztam a betegállományt.

Most már visszajöttem, de máris ugyanolyan szarul lettem idegileg, mint a betegállomány előtt voltam.

Más munkát nem találok, ami lenne, az kb fele ennyi fizetésért és egyedül élek, nem engedhetem meg magamnak.

Úgyhogy nem jutottam előrébb, most újra csak őrlődöm.

2015. máj. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szegény!

Annyira nehéz helyzetek vannak. Egyetlen gond igazán ezzel a világgal, hogy nem tudsz munkát váltani, mert nincs munkahely!

Én már szeretnék a párommal összeköltözni, de ő 60 km-re lakik tőlem, és sokkal eldugottabb helyen, kisebb faluk közelében él, és ott még kevesebb lehetőség van nekem. Viszont őt a munkája oda köti, így nekem kéne menni.

2015. máj. 18. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, ha megmondod a háziorvosnak, hogy teljesen kimerültél és egy kis pihenésre lenne szükséged, akkor lehet, hogy kiír egy kis időre.
2015. máj. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy mégis elmegyek a pszichiáterhez és kérek tőle szakorvosi javaslatot a táppénzre, mert nem vagyok biztos benne, hogy a háziorvos kiírna-e magától.
2015. máj. 21. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!