Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fekvőtámasz vagy egyéb más...

Fekvőtámasz vagy egyéb más testépitő gyakorlat után erős fáradtság ájulásérzet?

Figyelt kérdés

180 magas férfi vagyok és 80 kiló

Körülbelül 10 percnyi edzés után extrém fáradtságot tapasztalok magamon, pedig még nem is csináltam konkrétan semmit csak elkezdtem edzeni

Újabban már könyitett fekvőtámasszal nyomom a fekvőtámaszt behajlitott lábakkal és fekvőtámaszbakkal, de már az sem megy

A harmadik sorozatnál már majdnem a hullafáradtság jelei látszódnak rajtam, sápadtság erős fáradtság és ájulásérzet gyötör

Szabad testsúlyos guggolásnál szintén ugyanez a rosszullét kerülget

Jelzem emellett pánikbeteg is vagyok bár nem hinném, hogy ez pánikroham lenne

Fizikális vagy phszihikális probléma lehet a háttérben?



2015. máj. 23. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én pszihikai dologra tippelnék. Az edzöm mindig azt mindta hogy fejben föl el hogy meddig bírom tartani a fekvötámaszt (statikusan), mert a testem képes rá.


Azért vérképet csináltatnék, biztos ami biztos alapon.

2015. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nincs gond a vérképemmel, és a behajlitott lábú fekvőt ráadásul bakkal sem nevezném egy túlságosan megerőltető gyakorlatnak, pláne nem 4 sorozatot, úgy érzem mintha 400 sorozaton lennék túl kábé :D

Mégis a rosszullét igen erős formája jelentkezik nálam

2015. máj. 23. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:

volt mikor én is saját testsúlyos gyakorlatokat végeztem de rá jöttem, hogy nem ez a sport való nekem, szenvedés volt minden edzés legszívesebben lefeküdtem volna közben pihenni, ezért abba is hagytam 3-4 hónap múlva,


helyette inkább kerékpározást futást választottam ezt 1 év után is szívesen csinálom.

2015. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rossz légzéstechnika, vagy hirtelen elkezdett, vagy újrakezdett edzés is tud ilyet okozni.

Vedd visszább az ismétlést, és figyelj a légzésre.

2015. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ de nem hiszem ,hogy ilyen jellegű gond lenne

lefelé beszivom felfelé kifújom a levegőt, egyébkétn meg 4-8 ismétléseket csinálok ami nem sok szerintem

2015. máj. 23. 20:17
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor fogalmam nincs, mert így helyes, ahogy csinálod.

Milyen gyakran edezel?

2015. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

kétnaponta körülbelül de kinok kinja egy kis edzés is, mert egyből rosszul vagyok

Gyanakszom én is pánikra egyébként vagy valami erős idegi állapotra ami miatt rosszul vagyok

Minden módszert megpróbáltam már de sajnos jó ideje nem megy a sport sem :(

2015. máj. 24. 04:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát arra tippelnék én is, mert ilyen gyakoriságnál robbanásszerűen fejlődnek az izmok. Csak arra kell foigyelni ho ki ne égjen az ember.
2015. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

jelenleg 80 kiló vagyok már jó ideje, voltam valamikor 88 körül is

Sajnos most a tömegesités sem megy már azóta, mióta felléptek a rosszullétek

Bemelegitek minden esetben ha teremben vagyok ha fekvőt nyomok és mégis rosszul, van bennem kaja és viz is és mégis vagyok, tehát valami más okának kell lennie a dolognak vagy phszihikális vagy valami fizikális eltérésnek szerintem is!

2015. máj. 24. 15:16
 10/11 A kérdező kommentje:
rosszul: rosszul vagyok :D
2015. máj. 24. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!