Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vízszerű hasmenés, egyedül...

Vízszerű hasmenés, egyedül itthon. Mit tegyek? :S

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Ma reggel, ahogy iskolába indultam volna, elkapott a hasmars. Szinte olyan, mint a víz, csak néhol fordul elő benne darabosabb anyag (tüzetesen nem vizsgáltam meg, de éreztem). Anyukám már elment dolgozni jóval korábban, így nem tudja, hogy itthon maradtam. Nem akarok neki szólni, hogy ne legyen ideges, mert egyébként semmi bajom nincs, nem vagyok rosszul, és nem igazán engedhetjük meg magunknak, hogy hazajöjjön a munkából.

Orvoshoz menni nem merek, mert mi van, ha út közben kap el? :S A telefonomon nincs pénz, így kihívni nem tudom az orvost (anyukámnak is csak úgy tudnék szólni, hogy visszahívóst küldök neki és ő felhív), de nem is nagyon karom, mert mondom, ezen kívül más bajom nincs. Mostanában csúnyán meg voltam fázva, lehet attól?

Gondoltam rá, hogy itthon ha találok valamit, akkor próbálok tenni ellene, de ahogy néztem, se krumpli itthon, hogy főznék sós krumplit, se étcsoki... Csak egy doboz lejárt szavatosságú széntablettát találtam, de azt nem vettem be inkább... Semmi nincs itthon, csak jó keserű kakaópor, de azt tejjel tudnám meginni, és nem tudom, hogy az jó lenne-e, mert végülis tejes. Magában pedig nem tudom megenni a kakaót, mert hányok tőle próbáltam már). Mit csináljak?


2010. febr. 26. 10:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

Várd meg akkor, ímg valaki hazajön, ha ennyire nem tudsz elszakadni otthonról. Meg voltál fázva? Vírusus volt? mert sajna van, hogy rámegy a gyomrodra.

Igyál nagyon sokat, mert rengeteg folyadékot vesztesz, és igenis el kellene menni dokihoz, mert tippem szerint ráment a gyomrodra a vírus, ami miatt meg voltál fázva.

Persze lehet, hogy nincs összefüggés, de mivel ennyire egy lapon említed...

Mit ettél mostanában? Semmi hajtósat?

2010. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igyál sok folyadékot, hogy pótold a veszteséget!Ezen kívül mást nem nagyon tudsz, mert ha vízszerű, akkor valószínű valami bakteriális fertőzés, és jobb ha kitisztulsz!De kerestetsz még reasec-et is, vagy smecta port!Ezek is mind hasmenésre valók!Ha van almátok azt is reszelhetsz le, és megeheted, az is székletfogó!De szerintem csak sok sok folyadék!
2010. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

esetleg lopedium???

és nem lehet h a kakaó azért keserű mert nincs benne cukor? anyudat meg azonnal hívd föl,mert akkor jobban kilesz,ha megkérdezi tőle a tanár h hol vagy,de te meg nem is hívtad!!!

2010. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha lejárt a széntabletta attól még segit:) Esetleg ha van banán az is segít.. Az nekem nagyon megfogja.
2010. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
amennyiben még mindig megy a hasad, pirits egy kis grízt, szárazon. Csak annyi a dolgod, hogy fogsz gy serpenyőt teszel bele grízt, nem kell alá olaj, semmi... és folyamatos kevergetés mellett addig pirítod, amíg aranybarna nem lesz (megégetni nem kell :D) utána eszel belőle két-három kanállal, ez elméletileg megfogja a hasad... jobbat nem tudok...
2010. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

El szeretnék menni orvoshoz, de nem merek, mert kissé messze van, és tuti nem bírnám ki... :S

Az iskola miatt nem aggódok, mert az osztályfőnököm sosem hívogatja a szülőket, hogy hol van a gyerek, maximum ha visszament és nem visz igazolást, vagy túl átlátszó indokot mond. És én amúgy is jó tanuló vagyok, nem az a lógós fajta, és sajna elég beteges szóval tuti nem telefonálgat.


Szóval bevehetem a széntablettát, ha lejárt? :O

Az nem baj, hogy 7 éve járt le?

2010. febr. 26. 10:31
 7/24 A kérdező kommentje:
Ez a grízes jó ötletnek tűnik, megpróbálom! Köszönöm! :)
2010. febr. 26. 10:32
 8/24 anonim ***** válasza:
Pirítós vaj nélkül,kamilla tea.B6-vitamin,ha van otthon,vagy normaflor.Sok-sok folyadék.Ha tea akkor cukor nélkül,bármien rossz is.
2010. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A hét éve lejárt széntablettát azért már nem venném be a helyedben. Egy-két hónap még elmegy, de 7 év... Inkább a jól bevált házimódszerek, amiket a többiek írnak. A vízről ne feledkezz meg!

Ha estére nem mérséklődik a dolog, akkor irány a doki. mert egyszer-egysezr mindenkinek van durva hasmenése, de nagyon tartós nem szabad, hogy legyen.

2010. febr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezért ódzkodtam a széntablettától :) Az orrcseppem is 3 hónapja járt le, de még használom, mert hat ugyanúgy, nem is vettem észre, csak mikor megnéztem a dobozt. A grízt már megpirítottam, elég rossz volt :D A kenyér most pirul, és teavizet is forralok. Sokat iszok, mert egyszer már voltam kiszáradva, igaz, hogy kicsi voltam nagyon, de nem akarok mégegyszer :S

És köszönöm szépen a segítőkészségeteket! Jó, hogy vannak itt normálisak is :)

De várok még tippeket azért :)

2010. febr. 26. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!