Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem aludtam egész éjjel, így...

Nem aludtam egész éjjel, így van esélyem visszarázódni a normális alváshoz?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időkben éjjel 2-3-4 óra felé feküdtem le, és délután 1-2 óráig aludtam. Tegnap is 2 után keltem, majd azóta nézem a le mans 24 órás versenyt, nem akarok délután megint szundikálni, hanem este 8-9 felé lefeküdni és remélhetőleg reggel 8 körül már fent lenni.
2015. jún. 14. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen
2015. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Visszatudsz rázódni csak kell egy olyan nap amikor korábban kelsz fel és este 9 körül lefekszel, lehet nem fogsz tudni rögtön elaludni, de próbáld meg.


Én éjszakai műszakban dolgozom 3 hetente, akkor 5 napon keresztül éjjel dolgozok hajnali 6 kor végzünk 6:10 kor lépek ki a munkahelyemről autóba ülök vagy buszra szállok attól függ mivel megyek dolgozni nagyjából 6:50 re otthon vagyok, akkor leszoktam zuhanyozni meg rendbe teszem magam és 7:15 körül már alszok egészen 15:30 ig szoktam mert így megvan a 8 óra alvás, és kipihentebb vagyok és van időm este 9 ig elvégezni azt amit akarok. Ha utolsó éjszakásom van akkor hazajövök szintén 7:15 körül ledőlök picit aludni de akkor legkésőbb délben felkelek ébresztőre ha kell ha nem hogy este legkésőbb éjfélkor már rendesen elbírja tudni aludni hogy az éjszakát aludjam át.

Itt én elhitetem magammal hogy éjszaka ha dolgozok nappal van és igyekszem nem kinézni az ablakon. Amikor alszom nappal teljesen besötétítem a szobámat és elhitetem magammal hogy most este van és aludni kell. Nálam ez így működik simán helyre bírok állni.

2015. jún. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ebben van sajnos bőven tapasztalatom, lehetséges de nekem nem sikerült. Hiába keltem vagy két napig normálisan, mindig visszatértem a rossz alvási szokásaimhoz. Nekem a baj az volt, hogy lusta voltam felkelni és addig aludtam amíg bírtam. Aztán nem voltam álmos hajnal 4-ig hiába feküdtem le hamarabb.

Volt hogy reggelre ébresztőt állítottam, ahhoz is gyenge voltam, mivel nem keltem fel rá.

Engem csak az rázott vissza, hogy elkezdtem dolgozni és volt miért felkelni.

2015. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nálam 5 éve ez van, ráadásul suli időben. Mindig 2-körül feküdtem, aztán 6 kor keltem, nyáriszünetekben meg reggel 10-ig is fel voltam, össze-vissza aludtam, volt, hogy nem is aludtam, meg volt, hogy nappal, és akkor éjszaka fel voltam. Próbálkozni lehet visszaállni, én épp azon vagyok, de legutóbb, mikor próbáltam 2 hétig tartott max a varázs. Lehet emiatt vagyok mindig rosszul.
2015. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már kezdem unni hogy állandóan így is fáradt vagyok, hiába alszok reggeltől 12 órákat.
2015. jún. 14. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!