Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó hasmenés (de tényleg...

Állandó hasmenés (de tényleg állandó)? Mi bajom lehet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az állandó hasmenés alatt arra gondolok hogy mindentől (de tényleg mindentől) normális (kemény) székletem gyógyszer nélkül nincs!!! Pl: eszek egy tányér levest tésztával vagy anélkül, csirkemellet sütök, tészta, vagy esetleg egy pirítós, rántotta, sajt... tényleg bármi. de az italoktól is a rostos üdítőtől, a szénsavastól, vagy alkoholos italoktól... egész nap nem eszek de iszok pl egy kávét akkor is. nem tudom mi jön ki de jön... és nem arra gondolok h eszek és rá egy két órára, hanem van hogy még be se fejeztem az étkezést de már futni kell... elég régóta megvan ez a problémám, csak eddig kordában tartottam hasfogó gyógyszerrel, de már elegem van hogy napi 3-4 szem gyógyszer kellett (már) hogy normális székletem legyen. Nagyon kellemetlen ha mennénk vhova hogy mindig ez lebeg a szemem előtt... mindenképp el szeretnék menni gasztróshoz, de kíváncsi vagyok hogy vki tudna e vmi okosat, esetleg tanácsot adni...
2015. júl. 3. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:

A folyamatos hasmenés nagyon nem kis probléma, nem vicc.

FELTÉTLENÜL ORVOSSAL KELL kivizsgáltatni!!!

HÚZÁS A DOKIHOZ!!!!!!!

2015. júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Addig amíg lépni bírsz nehogy orvoshoz menj! A kivizsgálások sorozata után már azt sem fogod érezni hogy a fenekeden lyuk van!

Az emésztésedből hiánzik az oxigén, amit a táplálék helyes megrágásával - hogy mennél több nyállal keveredjen - és folyadékkal pótolhatsz.

2015. júl. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj utolsó hozzászóló, de ez így irtó nagy butaság. A folyamatos hasmenésnek ezeregy oka lehet, és az orvosok sem kizárólag a lukak szétcseszésével kezdik. És lehet h. a kérdező lukáig el sem jutnak, ha neki nem ott keresendő a bajának kiindulási oka. (lehet nagyfokú élelmiszer allergia is pl., ennek a kivizsgálása tudtommal nem alulról történik)

Ez viszont csak akkor derülhet ki, ha elmegy orvoshoz. Az otthoni kúrálgatással meg ezerszer nagyobb bajt csinálhat magának és azzal is, ha nem vesz tudomást a bajáról.

2015. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szeretem ezeket a "Menj orvoshoz" válaszokat. :D Persze, tök rendesek, hogy segíteni akarnak, ezt most nem cseszegetésből mondom! :) Csak hát az orvosok nem segítenek, és sokan pont ezért kérdezik meg itt. Nekem is hasonló a problémám, mint a kérdezőnek, de annyit mondott az orvos, hogy biztos stressz. Hát köszönöm. :D Ezzel aztán sokra megyek. Nem is ismer, nem tud rólam semmit, semmilyen vizsgálatot nem végez el, csak rögtön a stresszre fogja. Persze, ez így nyilván kényelmes neki. Én meg szenvedhetek tovább... :( Nekem még, akármi volt éppen a bajom, soha nem segített orvos. Egyetlen volt, akihez az állandó fejfájásom miatt mentem, aki végül nem tudott segíteni, de legalább megpróbálta. Azóta szerencsére elmúlt.
2015. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Tsuneko!


Tehát ahogy kiveszem a szavaidból elmentél EGY orvoshoz, és azzal h. ő nem küld téged vizsgálatra azt szűröd le, hogy MINDEN orvos így tesz. Illetve azt, hogy majd a kérdezőnek is semmitmondó választ fognak adni, mert te azt kaptál?


Egyet nem értek, ha ilyen orvosod van, aki szerinted elbagatellizálja a kérdést, akkor miért nem mész el egy másik orvoshoz, aki komolyan megvizsgál? Miért nyugszol bele egy véleménybe, ha valóban folyamatos problémáid vannak?


Mivel a folyamatos hasmenés nagyon nem elhanyagolható, így másnak a te saját rossz tapasztalatod miatt azt ajánlani, hogy ne menjen nem hinném h. megfontolt tanács lenne.


Egyébként meg honnét veszed, hogy az ő orvosa milyen?

Honnét gondolod, hogy neki is azt mondanák majd, hogy stessztől megy a hasa, és nem vizsgálják ki?

Attól, hogy veled ez történt még nem jelenti azt, hogy ővele is ez fog, hogy majd neki is a stresszre fogják és nem küldik kivizsgálásra!


És pont az a baj, ahogy olvasom a kérdező írását, hogy még nem is ment el orvoshoz, csak önmaga kúrálgatja saját magát és mint írja nulla eredménnyel.


Egy viszont biztos, hogy a probléma elmismásolása, meg tudomásul nem vétele orvosi problémáknál baromi ritkán hoz javulást, inkább csak romlást, a baj súlyosbodását.


Lehet, hogy ő egy normális orvoshoz kerül, aki veszi a fáradtságot és valóban megtalálja a gond okát, és hathatós segítséget nyújt a kérdezőnek.

De azzal, hogy arra propagálod, hogy egyáltalán el se menjen el, még az esélyét is elveszítheti h. kilábaljon a bajából.

2015. júl. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Igazad van, persze..mármint igazad lenne, ha nem értetted volna teljesen félre, amit írtam. :D Nem egy orvosnál voltam, nyilván nem vagyok olyan hülye, hogy egyetlen orvos miatt általánosítsak, és igazából ezt nem írtam, de úgy értettem, hogy általánosságban tapasztaltam ezt, tehát nem csak erre a problémára!! Háziorvost pedig azért nem váltok, mert fogalmam sincs, ki a jó. Lehet, hogy pl Szegeden van jó háziorvos, de én Pest megyében lakom, és nyilván valami közeli kéne. Viszont csak akkor derül ki, milyen az adott orvos, ha már nála vagyok egy ideje, és nem örülnék, ha kiderülne, hogy semmi értelme nem volt. A többi háziorvos itt, ahol lakom, még rosszabb, mint az enyém. Szóval nem olyan egyszerű, mint azt te gondolod.

Azzal teljes mértékben egyetértek, hogy menjen orvoshoz, akár többhöz is! Nem tudom, te hol olvastad, hogy én azt tanácsolom neki, hogy ne menjen orvoshoz! Sehol nem írtam ilyet. Arra céloztam, hogy sokan ezen az oldalon azért tesznek fel ilyen egészségügyi kérdéseket, mert vagy jártak már orvosnál, de nem tudott segíteni, vagy kiábrándultak, mert azért valljuk be, szörnyű a magyar egészségügy, és persze olyanok is vannak, akik egyelőre csal lusták orvoshoz menni. De ha az előző kettő esetről van szó, akkor nyilván nem megy sokra egy olyan válasszal, hogy "Menj orvoshoz!". Ennyi. Plusz megosztottam vele a tapasztalatomat. Egyetlen szóval sem mondtam, hogy ne menjen orvoshoz, és nem is céloztam rá, csak a tényeket mondtam el. Tudom, hogy vannak jó orvosok, de nagyon kevesen, és kicsi az esély, hogy az ember jót fog ki. Tapasztalatból mondom. Tehát én általánosságban beszéltem az orvosokról, és nem csak az én tapasztalataim alapján, hanem család, ismerősök, barátok...viszont azt is tudom, hogy az egészségügyi dolgozók is borzasztóan le vannak terhelve, és néha embertelen körülmények között kell dolgozniuk, tehát nem őket akarom elítélni vagy bántani!

Szóval amúgy igazad van a dologban, csak totálisan félreértetted, de nem baj. :D Előfordul az ilyen.

2015. júl. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1.HÚZÁS A DOKIHOZ!!!!!!


2.Addig amíg lépni bírsz nehogy orvoshoz menj!


A lyukat viszont én nem szó szerint értettem, ez a szövegből kiderül.

50 évig kínlódtam a folyékony széklettel. egyszer beutalóval felutaztam Pestre is. 2 és fél órás volt a vizsgálat. a pötsömön keresztül töltötték fel a húgyhólyagomat, több alkalommal. A poén az volt, hogy egy bombázó manöken típus végezte a vizsgálatot.

Elvettek tőlem egy tizenkét milliméteres epekövet, ugye a zacskóval együtt. A gyógyszergyár összes gyógyszerét kipróbálták rajtam. Mégsem szilárdult meg a székletem soha. És még estig sorolhatnám a mindentudó Istennek hitt orvosok baromságai! Csak olyan vizsgálatokat csináltatnak, amiért a társadalombiztosító többet fizet! Az az orvos, aki a diplomája mellé egy kis észt is szerzett, az nem a Magyar társadalombiztosító finanszírozásában dolgozik.(valahol külföldön) Sajnos nekünk Magyaroknak itthon marad a selejtje. Ne haragudjatok, de ez csak úgy keserűségemben jött ki belőlem. Akinek nem inge nem veszi magára. Még egyszer bocsánat!

2015. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!