Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen "gyógyszereket" készíth...

Milyen "gyógyszereket" készíthetek itthon torokfájásra?

Figyelt kérdés

Már 2-3 napja fáj a torkom, eddig még soha nem fájt így, Septofort Mint szopogatós tablettát szedek de csak napi 3x1-et lehet belőle bevenni ezért a mai napon pluszban még nekiálltam a Sós vizes gurgulázásnak, de nem igazán érzem hogy javult volna a helyzet. :S Kérlek titeket hogy mondjatok még egyéb itthon elkészíthető "gyógyszereket" az erős torokfájásra.

Előre is köszönöm mindenki válaszát.


2010. márc. 3. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Főzzél vöröshagyma héjából teát, ízesitsd mézzel mert egyébként roppant mód keserű , de nagyon hatásos. napi 4-5 bögrével is megihatsz és segiteni fog a torokfájásban.

jobbulást

2010. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most nincs itthon vöröshagyma de holnap kipróbálom. :) Esetleg a hideg italok lassan való kortyolgatása is segíti a torok gyógyulást, vagy az csak ront a helyzeten?
2010. márc. 3. 16:48
 3/3 anonim válasza:
Felforraltam egy jó nagy lábasban hársfa teát vettem a patikában Diapulmon inhalációs cseppet raktam bele pár cseppet és azt jó mélyen belélegeztem vagy 10 percen keresztül. Ettől jól megizzadtam a torkomnak jót tett és a légutakat is kitisztította. Ha nem szeretsz gőzölni, akkor igyál kamilla vagy hársfa teát. Tegyél bele 1-2 kiskanál mézet. Majd tekerd be a nyakad puha sállal és érezni fogod,hogy alatta egy kicsit izzad a nyakad. Jobbulást kívánok neked.
2010. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!