Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért dobog ennyire a szívem?

Miért dobog ennyire a szívem?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben többször ébredtem arra, (éjjel)hogy nagyon hevesen dobog a szívem.(mint mikor azt mondjuk, hogy majd ki ugrik a helyéről).Aztán szépen lenyugszom két-három perc múlva, és ugyan úgy dobog mint máskor.

Vajon mitől lehet ez?Másnak is szokott ilyen lenni?

Próbálok figyelni, hogy ilyenkor álmodtam -e valamit.De nem mindig emlékszem rá.


2010. márc. 5. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nos,nem írtad mennyi idős vagy,de az is lehet hogy ingerlevezetési probléma ami annyit tesz az agyad egyszer elküldi a jelet a szívnek hogy percenként 60 -at dobogjon ,de fél úton szétválik az inger igy duplán kapja meg a szíved.
2010. márc. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
40 éves vagyok, nő.Érzelmileg nagyon nehéz év áll mögöttem.Sőt,még most is benne vagyok.A mindennepjaim része, hogy a problémákra megoldásokat találjak.
2010. márc. 5. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg az erzelmi hatter az oka. Nekem (20/F) kb 2 eve diagnosztizaltak szivbetegseget, azert mert gyorsan vert a szivem, ami azt jelentette h nyugalmi allapotban is 100 koruli volt a pulzusom. Viszont ilyet okozhat asvanyi anyag egyensulyanak a felborulasa is(pl kalcium hiany).

Mindenesetre a hosszutavu gyors syivveres nem jo, mivel kikesziti a szivet es minel idosebb az ember annal nehezebben viseli a szervezete. Viszont ha nincsen semmilyen mas tunet, ami egy esetleges szivbetegsegre utalna(mellkasi szoritas/fajdalom, nehez legzes) addig nem kell aggodni.

2010. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem régiben voltam mindenféle vizsgálatom, többek között szívultrahangon is.Semmi kórosat nem találtak.
2010. márc. 5. 20:02
 5/10 anonim ***** válasza:
19:58 vagyok. Az en szivultrahangom is teljesen normalis, mivel ultrahanggal csak a szerkezeti koros elvaltozasokat lehet eszrevenni, a mukodesi rendellenessegeket pedig nem annyira. Mas tunet allatt ertem a nehez legvetelt, mellkasi szoritast, ami szivbetegsegeknel eleg gyakori.
2010. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Minden féle vizsgálatot csináltak, tüdőgondozóban is, de semmit sem találtak.Egy kicsit kéne fogyni.olyan 5 kg-ot.
2010. márc. 5. 21:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos esetleg munkahelyelvesztése vagy más probléma okozhat ilyen jellegű lelki terhelésből adódó fizikális tünetet ,lehet hogy akkor inkább pszichiátert vagy pszichológust esetleg egy életvezetési tanácsadót lenne érdemes felkeresni ,de ha ez a probléma nagyon zavaró ,lehet kérni a

24 órás ekg-s megfigyelést amivel maga a roham elcsíphető...

2010. márc. 6. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt okozhatja nyugtató is, illetve nyugtató-elvonási tünet (főleg ha rendszertelenül kapkodod be), nekem Valeriána okozta. Hőemelkedés miatt is lehet.

Nekem a múltkor úgy meglódult, majd elájultam. Alapból is 80-90 körül ver percenként, de hőemelkedéssel még gyorsabb mostanában és rájöttem, hogy idegen helyen voltam és kávéval kínáltak, ami több volt a szokásosnál, és ez okozta a hirtelen szívdobogást, ami vagy 10 percig tartott és nagyon rossz volt.

2010. márc. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem szedek nyugtatót, (még ritrán sem)és évek óta nem iszok kv-t.

17 éves voltam amikor stummával műtöttek.Azóta többször voltam vizsgálaton,de rendesen működik,tehát ilyen jellegű gond sincs.

A nehéz légzés akkor jelentkezik, ha lépcsőzök.Futni, na azt abszolút nem birok, még pár métert se, mert akkor zilálk,de eszméletlenül.

2010. márc. 6. 17:51
 10/10 anonim válasza:
Sportszived van. de azért jobb, ha elmész egy orvoshoz, és ad vérnyomáscsökkentőt.
2010. jún. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!