Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek ha folyton "bántana...

Mit tegyek ha folyton "bántanak a szelek"?

Figyelt kérdés

Ha elintéztem a nagy dolgom ha nem, sokszor pukiznom kell és szörnyen aggaszt már. olyan kellemetlen. gyakran ha a barátommal vagyok sem bírom mindig vissza tartani. nem óriási falszaggató recsegtetésekről van szó, halk vagy inkább néha de annál inkább orral érezhető pukik :(

ez miért van ?? hogy tudok tenni ellene?

nem akarok orvoshoz menni, még ott is ciki lenne elmesélni mi is a probléma.


2015. szept. 21. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
étrenden kéne változtatni :) végig kéne gondolnod miket eszel, mik azok amik fokozottan termelnek gázt, (neten megtalálod ha nem tudod mik ezek az ételek) ha esetleg sok szénsavas cuccot iszol , attól is lehet, szóval első körben változtasd meg az evési szokásaidat, ha azután sem rendeződik, akkor viszont tényleg el kell menned orvoshoz, mert lehet más van a háttérben amit ki kell vizsgálni... nem ciki, hidd el az orvosnak ez természetes probléma :)
2015. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

buta voltam hogy nem jutott egyből eszembe utána olvasni, talán már meg is van a probléma kulcsa.

köszönöm a segítséget :)

2015. szept. 21. 12:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az étkezéseden kellene változtatni, de persze az is lehet, hogy valami szervi oka van.

Rostos ételeket eszel? Engem is felfúj pl. a borsó rettenetesen. Nem nagyon bírom a hagymás kajákat sem meg a tojásosakat sem.

Mennyire gyakori ez? Hasmenés, fogyás, hízás, valami más tüneted van?

Ez egyébként nem ciki, teljesen természetes magában az, hogy szellent valaki. Maximum az nem az ha folyamatosan szellent és mindig rettenetesen büdöset.

Ha ez étkezéssel összefüggő, de nem tudod mi az okozó, írd fel egy füzetbe, hogy mit eszel és milyen aznap a széljárás. :) pár hét alatt látni fogod, melyik kaja fúj fel. Ami biztos, hüvelyeseket és szénsavas üdítőt hagyd el és nézz magadnak valami gyógyteát ami szélhajtó... hátha. Én azt mondom, ha nem javul inkább állj oda az orvos elé.. látott az már cifrábbat is.

2015. szept. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nincs semmi ilyesmi vagy más tünet. tejtermékeket nagyon gyakran fogyasztok, az egyből szemetszúrt ahogy utána olvastam. illetve nem is tudom, majd átgondolom és rendszerezem az étrendem, aztán remélem minden rendben lesz :)
2015. szept. 21. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!