Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Általános közérzet

A kérdés

Szerintetek hánykor érdemes kelnem és feküdnöm? Napi alvásigényem 10 óra. Gondolom a napszakok így vannak: 0:00:éjfél, 0-6-ig:hajnal,6-9-ig:reggel,9-12-ig:délelött,12:00:dél,12 -18-ig:délután,18-22-ig:este,22-0-ig:éjjel.

13/F

2015. szept. 25. 23:20  Privát üzenet  

A válaszok

Hánykor kell felkelned?

Én hatkor kelek, ezért úgy a legjobb ha nyolckor lefekszem.

Ha mindegy hogy mikor kelsz, akkor szerintem a 8 óra a legjobb :) Nem az a hűdekorán, de még így is előtted van az egész nap. Ehhez legkésőbb tízkor feküdj le.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2015. szept. 25. 23:24 Privát üzenet

Gondolom, az iskolakezdéshez kéne igazítanod a lefekvés idejét, onnan visszaszámolva. Mondjuk ha 8-kor kezdődik a tanítás, akkor levonod az utazást, meg a reggeli készülődést, és megkapod a felkelés idejét. Onnan már csak 10 órát kell kivonni, és megvan a lefekvés ideje.

De meg is oszthatod, 2 óra, amikor hazamész, délutáni alvás, mint az oviban, 8 éjjel.

Egyébként ebben a korban eltúlzottnak tartom a 10 óra alvást.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2015. szept. 25. 23:48 Privát üzenet

Gondolom a kérdező azért tette az állatok kategóriába mert humorérzékkel átitatott önkritikája van. :)

Amúgy a kérdésre: a biológiai óránk tudatja velünk. Én is hiába fekszem le néha kiszamolt "észérves" időben ha nem tudok elaludni.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2015. szept. 26. 06:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

7-kor kelek iskolaidöben. Szabadnapjaimon 11-kor. Nyáron délután 6-kor. (éjszakai ébrenlét a természetben)

# 4/5Időpont 2015. okt. 6. 20:24 Privát üzenet
Válaszolván arra a megjegyzésre, hogy sok a 10 óra alvás egy ennyi idős gyereknél csak annyit mondanék, hogy ahogy öregszünk úgy csökken az alvás igényünk és teljesen egészséges ha 10 órát kíván a szervezete. Főleg egy éppen már kamaszodó gyereknél :)

# 5/5Időpont 2015. dec. 9. 14:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fogyás, combfeszesítés és popsiformálás szempontjából milyen időszakban érdemes futni? Reggel, délután, este?
Ha délután 3-kor van az ünnepi ebéd, amikor még világos van, érdemes a helységben hangulatvilágítást csinálni, ha természetes fény is árad be?
Haverommal most délután csajozni mennénk. Milyen helyeken érdemes próbálkozni?
Melyik napszakban érdemes edzeni?
Meghuztam avállamat szkanderozás miatt, szinte egész délután azt csináltuk, és éreztem a bal vállam hogy elkezdett fájni egy idő után, de másnapra meg kb meghaltam rá annyira...
Ovu teszt? Hogy is van ez? Most akkor mikor érdemes az ovu teszttel tesztelni? Délelőtt, délután, este? Azt tudom, hogy előtte két óráig nem szabad inni. Csak van amelyiken azt...

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Általános közérzet rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!