Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomásra mit ajánlotok?

Magas vérnyomásra mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
kb már 3-4 éve fent áll hogy magas a vérnyomásom 120-150 között szokott lenni és szedem rá az 5 mg-os ednyt-et ezt írták fel nekem a kórházban vissza is járunk folyton és azt mondták javul de én nem érzem. Tegnap elmentem a háziorvosomhoz ott 170 volt és adott nekem egy féltablettát 25 mg-os tensiomin-t bevettem vártam 10 percet megint megmérték a vérnyomásom és lement 140-re. Felírtak nekem 12,5 mg-osat és miután bevettem még ott az orvosnál azt a fél tablettát elvileg ez csak ideiglenes/átmenetileg hat de olyan jól éreztem magam egyszerűen sétálás közbe meg itthon is mikor leültem nem volt bennem az a nyomás,idegesség..stb ilyet sosem éreztem még. Akkor ez a tabletta elvileg jó de sajnos nem hosszú távra. Ti mit vesztek be mit ajánlott nektek az orvos? visszafogunk menni csak érdeklődni szeretnék. (egyébként algopirin érzékeny vagyok). 18/F

2015. okt. 21. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Én: Betaloc 50 mg-t 2*1 napi.
2015. okt. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Es milyen fiatal vagy! Sokat idegeskedsz, netan tulsulyos vagy? Az okat kellene megoldani.

En egyszer veletlenul osszekevertem ket pirulat, es egy fokhagymatablettat sikerult bevennem. Fel ora mulva szedultem, mint allat. Leesett a vernyomasom 90 per nem tudom mennyire. Alapvetoen nekem alacsony, 104-nel sosem megy feljebb. A per az mindig jo. Szoval ajanlom a fokhagyma tablettat, a ajekoztatoban is szerepel, hogy vernyomascsokkento.

2015. okt. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát 166 cm vagyok és 72-75 kg nem mondhatni túlsúlynak. A második az már inkább reális dolog. Soha nem érzem magam jól a tömegben az utcán mikor sétálni kell mindig van bennem egy nyomás,feszültség,izgatottság folyton. Amikor azt a gyógyszert adták egyszerűen teljesen boldog voltam és olyan nyugodt voltam ezekben a helyzetekben mint még soha.
2015. okt. 21. 19:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a pulzusod is magas nyugalmi allapotban es allandoan szorongas tolt el, en megnezetnek a helyedben egy pajzsmirigy hormonszintre vonatkozo verkepet. Az is okozhat levertseget, depressziot allando szorongast es izzadast! Ha nehezen toleralod a meleget, sokszor vagy almos vagy nyugos, en mindenkeppen megnezetnek egy ilyen verkepet!
2015. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem akkor néztek nekem pajzsmirígyet! azzal nem volt semmi gond kb ez 2 éve volt. Ugye az a pajzsmirígy vizsgálat amikor rádtesznek sok ilyen kis micsodát? vagy az amikor bekennek téged valamivel és rádtesznek ilyen hallgatót vagy nem tudom és azzal nézik? ha igen akkor mind2-őt csinálták és az eredmény pozitív lett. De már felnőtt orvoshoz fogunk menni mert eddig gyerek orvoshoz jártunk ugye mert nem voltam 18.
2015. okt. 21. 20:06
 6/9 anonim ***** válasza:
rá kell szokni a fokhagymás ételekre. a fokhagyma az leviszi. ha sokat kávézol esetleg, akkor cseréld le a kávét koffeinmentesre.
2015. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Édesapámnak akkor lett hirtelen magas a vérnyomása, mikor veseköve lett. Kb 1-1,5 évig tartott és György teát ivott rá, illetve igyekezett diétázni, de nem segített. Mint később kiderült komoly vesebajai voltak, ki is kellett venni az egyiket. Szóval ha esetleg érzékeny a veséd, akkor érdemes arra is ránézni, mert a kettő összefügghet. Tudom nem teljesen a kérdésre válaszoltam, de hátha segít!!
2015. nov. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Több dolgot próbáltam vérnyomáscsökkentésre, és a céklalén kívül mind használt; de csak 1-2 hétig. Utána meg nem. Úgyhogy most váltogatom.


Igen a fokhagyma nagyon jó. Nyersen, 2-3 gerezd egy napra. Büdös, de használ.


Használ a tiszta kakaópor vízzel keverve is. Ez elég drága, mert nem a hollandféle por, hanem eredeti, feldolgozatlan por kell hozzá. Kb 2 evőkanál egyszerre, többször naponta.


Ha ezek mellett gyógyszert szed az ember, minden gyógyszer előtt mérni kell, mert nagyon lemehet a vérnyomás; függ attól is, hogy mit eszik valaki. Ha alacsony felezni kell a gyógyszert. Megbeszélni az orvossal, hogy melyiket, hogyan lehet adagolni, felezni.


A gyógyszerek is csak olyan 60%-ban működnek, kinek ez, kinek az. Van akinek a modernek nem jók, csak a 30-40 évvel ezelőttiek, amit külön kell rendelni. Van, akinek a terhes anyáknak valók működnek, van, aki több csökkentő kombinációjával ér csak el eredményt. Bonyolult.

De szerintem, megéri minél több természetes dolgot használni -amik különben is hasznosak- , hogy minél kevesebb gyógyszert kelljen szedni.

2015. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szedem a concort mióta felírták kb 2-3 hete de nem lettem olyan nyugodt tőle és próbáltuk már a xanaxtól gyengébb gyógyszert (nem jut eszembe mi a neve) az sem hatott semmit.
2015. nov. 24. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!