Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni az utazás...

Mit lehet tenni az utazás közbeni szédülés ellen?

Figyelt kérdés

Már kétszer voltam Görögországban, és mindkétszer autóval tettük meg az egész utat, ami nagyon megterhelő, több mint 22 órás kocsiút.

Én már próbálkoztam mindennel hogy kevésbé legyen gyilkos az út, vittem mobilt, laptopot, könyvet, hogy elüssem az időt, de mindig ugyan úgy jártam.. Nagyjából 1-2 órán belül olyan szinten rosszul lettem hogy meg kellett állnunk.

Tudom hogy vannak olyan emberek akik simán átvészelnének egy ilyen utat problémák nélkül, de sajnos én nem ilyen típusú ember vagyok.

Próbáltam szedni valami "vitamint" erre, ami egyáltalán nem használt...


Tudnátok ajánlani valami jó gyógyszert, ami használ is? :/ hálás lennék.



2015. nov. 8. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Na, hát nem csoda, hogy rosszul lettél, ugyanis autóban - főleg olyanoknak, akik hajlamosak rosszul lenni - TILOS olvasni, laptopot-mobilt nyomkodni, vagy bármi olyasmit csinálni, amihez egy pontot kell az autóban bámulni, zötykölődve.

Hallgassatok zenét, beszélgessetek, barkochbázzatok... és közben kifele nézz, és lehetőleg előre, távolra. Tehát ne oldalra, közvetlen magad mellé.


A vitamin erre nem segít. A daedalont erre találták ki, ugyanakkor vigyázz vele, mert sokan - köztük pl. én is, ezért tudom... - érzékenyek rá, és már magától a gyógyszertől rosszul lesznek.

2015. nov. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is sokszor rosszul vagyok autóban. Valóban ne nézzél lefelé, ne olvassál. Előre ülj ha lehetséges. Fél szem daedalon szoktam bevenni.Nagyon sok gyógyszerre vagyok érzékeny, erre nem. Azért felet, mert nagyon álmosít.Ennél jobbat még nem tudtam kipróbálni. ez vált be.
2015. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!