Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egészséges 30 körüli,180 cm...

Egészséges 30 körüli,180 cm magas férfiak leirnák nekem a pulzusukat?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék vagy a vérnyomásmérővel történő mérés eredményére vagy pedig kézzel történő pulzusmérésre


A való kézzel méréshez a bal belső csukló hüvelykujj felé néző részét kitapintjuk a vénát az inszallagok fölött majd fél percig számoljuk hányat üt és annak értékét megduplázzuk

Tehát ha fél perc alatt 35-öt számolunk akkor az 70



2015. nov. 20. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

az pont jó!

60-80-ig ok nyugalmi helyzetben

2015. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát nekem alapban 79 szokott lenni ezért lenne fontos egy felmérés
2015. nov. 21. 04:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugalmi helyzetben kell történnie mind a vérnyomásmérésnek, mind a pulzus számolásnak. Legalább 10 percet kell üldögélni előtte.

Elvileg igen, 2x35= 70.

De akkor a legpontosabb, ha végigszámolod 1 percen át.

120 ütés/ perc alatt beszélnek általában szapora szívverésről, amivel már mindenképp orvoshoz kell fordulni.

Ha nem érzed jól magad vagy aggódsz mindenképpen fordulj orvoshoz mielőbb! Ne késlekedj

2015. nov. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nekem jobb esetben ami ritkább 70 a pulzusom, de alapban 79 általában

Terhelésre vagy sétára 115 körülire ugrik fel, olyan szinten ver a szivem, hogy már rosszul vagyok tőle

Orvoshoz már mentem a dologgal azt mondták phszihés alapú a dolog mivel a vérképem és a röntgenem és az ultrahangom se mutatott problémát

Ennek ellenére a pulzusom igen magas, ami már a mindennapi élettevékenységben akadályoz


Hormonvizsgálatra most megyek majd aztán talán kérek egy terheléses vizsgálatot és egy MRI-t a szivemről

Ha minden negativ akkor viszont nemtudom mi lesz a megoldás


Az az igazság, hogy a nyugtatók nem sokat javitanak a helyzeten hacsaknem annyit szedek be, hogy már majdnem kiütöm magam velük, akkor esetleg lejebb áll a szivverés

2015. nov. 21. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen erre tippeltem volna, hogy relaxálni kéne egy kicsit.

A nagyon jó relax videok vannak fent az egyik videos oldalon.

Kéne egy jó pszichológus és egy jó kardiológus és just relax.

2015. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nincsenek phszihológusi problémáim hanem phszihés betegségem van fizikálisan

Köszönöm a tanácsot de sajnos semmilyen technika nem segit a légzésgyakorlattól kezdve a relaxációig erre már gyógyszert kell szedni mert valami elromlott csúnyán valószinűleg a fejemben

2015. nov. 21. 15:42
 7/7 anonim ***** válasza:
mi a pszichés betegséged?
2015. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!