Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás tünetei...

Alacsony vérnyomás tünetei vagy komoly betegség lehet?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Vérszegény vagyok és alacsonyabb a vérnyomásom is. Nem mozgok túl sokat ezt beismerem. Heti egyszer 1 órát viszont igen. Eközben nagyon rosszul lettem és ilyen még soha eddig nem fordult elő!

Fülzúgással kezdődött, aztán alig láttam a szememmel, úgy éreztem rögtön le kell feküdnöm különben összeesek és hányok. Szédelegtem és zsibbadtak a kezeim. Miután lefeküdtem gyorsan jobban lettem. Nem vagyok se hányós, sem ájulós, most sem ájultam el. Mostanában sok a gondom, stresszelek rendesen. A menzeszem most múlik el ha számít.

Szerintetek?



2015. dec. 14. 22:57
 1/4 anonim válasza:

Nekem psziches dolognak hangzik,de ha ugy erzed,menj el a dokihoz es mondd el neki. Talan kivizsgal,vagy ad par jotanacsot.

En a stresszre gondolnek,nekem is van ilyen,neha elojon. De ez nem jelenti azt h neked is ez van. Mindenkepp konzultalj dokival,ha megegyszer elofordul.

2015. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez az a fajta vernyomas lehet amikor hirtelen leesik a szervezetnek meg hirtelen nincs ideje mashogy reagalni. Amikor hirtelen felallsz nem fordul elo sose? Kulonben vercukor szint leeses is lehet.

En egyszer lettem rosszul 12 perces futas kozben, durvan szedultem majd hanytam. Meg suliban. Akkor allandoan verszegeny voltam en is. Vasat es folsavat szedsz?

Egyebkent en nem foglalkoztam vele. Ha baj lenne, akkor nem egyszer fordul elo. Nekem soha tobbe nem fordult elo. Ha ismetlodo, akkor erdemes elmenni orvoshoz.

2015. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mérjétek meg a vérnyomásod. Menj háziorvoshoz akinek mondd, hogy küldjön vérvételre és nézesd meg a vasat meg nátriumot. Ezelről tudom, hogy okozhatnak hasonlót, de biztos más ásványi anyag vagy só hiány is létezik ami okozhatja.

Éjszaka amikor teljesen csönd van egyébként nem zúg a füled?

Csak mert nekem egy buli óta zúg kb. 2 éve, nagyon vigyázz a füledre.


A stressz egyébként komoly probléma lehet önmagában is, próbáld meg kiiktatni, szemléletmódot váltani. Ha folyamatosan stresszelsz az kikezdi a testedet.

19

2015. dec. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A vérnyomásom alacsony volt, 100 alatti tegnap is, ma is. Nem szokott egyáltalán zúgni a fülem és azóta jól vagyok. Lehet hirtelen mozogtam sokat.

Köszönöm a válaszokat!

2015. dec. 15. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!