Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi az egészséges szobahőmé...

Mennyi az egészséges szobahőmérséklet alváskor?

Figyelt kérdés
2015. dec. 15. 07:05
 1/7 anonim ***** válasza:
16-20°C között.
2015. dec. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állítólag 18. Én 22-re vagyok kalibrálva. Azalatt nem tudok elaludni.
2015. dec. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
En is 22-ben alszom, igy sincs melegem, sot.. az egeszseges 17-18 en is ugy tudom.
2015. dec. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
22°-ban alszok. Alatta nem tudok elaludni, olyan 24 fölött meg már azért nem mert melegem van.
2015. dec. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is az egész családom ilyen fázós, 22-24 °C-ra fűtenek még éjszaka is. Én 20 fölött alig tudok elaludni, egy szál gatyában folyik rólam a víz. De nap közben sem nagyon bírom, ha 20°C fölött van a hőmérséklet. Nekem egy melegebb tavaszi nap is szinte szenvedés, én olyankor már légkondit kapcsolok, ha tehetem. Télen meg nyitott ablaknál alszom, és elzárom a radiátort.

Egyébként orvosi statisztikák szerint tényleg 16-20 °C között az ideális. Alváshoz alacsonyabb hőmérsékletet igényel a testünk, úgy hatékonyabb a pihenés, regenerálódás.

2015. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Akkor gyertek hozzám aludni. Nálam a szobába nincs melegebb 19 foknál. Ha este nem fűtőm be a szobát az elektromos hősugárzóval megfagyok. A reggelt már nem is említem, amikor arra kelek fel, hogy fáj a torkom és tüsszögök....

Panel lakás, központi fűtés, földszint.

Irigylem azokat, amik a meleg miatt szenvednek és 0-ra van állítva a radiátor.

2015. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi még ilyenkor télen is (bukóra)nyitott ablaknál alszunk, miközben a fűtés minimálisra van állítva a hálószobában. Ennek eredményképen még télen sincs 13-16 foknál melegebb a hálószobában.

Nagyon jó és szerintem egészséges ilyen friss levegőn aludni!

2015. dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!