Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak, vagy van-e...

Mit csináljak, vagy van-e valami élénkítő dolog, hogy ne aludjak el tanórán?

Figyelt kérdés
Középiskolás tanuló vagyok, 10-es, és van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy ha suttogva beszélnek hozzám, vagy halkan, nagyon álmos leszek, elálmosít. Az osztályfőnökömnek nagyon kellemes, megnyugtató hangja van, és három tananyagot is tanít nekem emelt szinten. Ő olyan tanár, hogy nem ír a táblára, nem diktál, hanem csak leül, elkezd mesélni, és ránk hagyja, hogy mit írunk le a füzetbe, jegyzeteljük le azt, amit mi fontos információnak tartunk. Sajnos ilyenkor nagyon álmos leszek, a szemeim egyszerűen lecsukódnak, nem tudom nyitva tartani őket, pedig próbálok figyelni, de nem tudok, van, hogy pislogás után sem tudom kinyitni a szememet. Van valami olyan gyakorlat (nyilván nem torna, de mondjuk légzés, vagy tapsolás, stb), ami felserkenti a vérkeringésemet, és ismét élénk leszek? Kávét, energiaitalt stb nem szeretnék inni, meg ez olyan, hogy szünetben már megint normális vagyok, nem érzem azt a fáradságot, csak az osztályfőnököm óráin. Sokszor volt, hogy el is aludtam. 😩 Valaki tud ezen segíteni, esetleg valamilyen tanács? Bármit elfogadok! A válaszokat előre is köszönöm! 16/L

2015. dec. 15. 22:51
 1/2 Kata0403 válasza:
dúdolsz magadban valamit? tudom, hogy nehéz egyszerre kétfelé figyelni...
2016. jan. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nyissátok ki az ablakot. A friss levegő is segít.
2016. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!