Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vashiány okozhat alvással...

A vashiány okozhat alvással kapcsolatos problémákat? Illetve kevesebb hús fogyasztása, és refluxra szedett gyógyszer okozhatja a vashiányt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az emberi testben minden összefügg mindennel.

Az érdekelne, hogy

1. a vashiány okozhat-e alvási problémákat?

Az utóbbi 1,5 hétben 1 nap jól aludtam, 1 nap megébredtem hajnali 3 / 4.30 vagy 5.00 körül. Ma jól aludtam, végigaludtam ébredés nélkül. Az előző 1,5 hétben meg hajnalban megébredtem két vagy háromnaponta. És visszaaludni nem tudtam.

Azért is gyanakodom vashiányra, mert utánaolvastam a tüneteinek. Idegesség, nyugtalanság stimmel, gombócérzetem is sokszor volt az utóbbi 2 hónapban a torokban, + szívdobogás érzete, fáradékonyság.


Sokat dolgozom, a suli szerencsére kevésbé stresszel. Nagyon kevés vizsgám volt, azok sikerültek.

Családi probléma, vagy szerelmi élet nem stresszel. Sportolni sportolok, ahogy tudok (ált. heti 2, ha sikerül heti 3X is eljutok, most héten meló miatt csak heti 1X tudtam menni.. bár az is közrejátszott, hogy alig aludtam vagy sokat dolgoztam, így energiám se volt nagyon...


A hajam hullik, ez is illene a vashiányra, bár ez már többedik éve.


A vashiányt azért is kérdezem, mert refluxos lettem, és elkezdtem rá gyógyszert szedni kb. novembertől.

Október 15 körül kezdtem el a sav csökkentésére renniet (vagy gaviscont szedni) majd november elejétől quamatelt is elkezdtem szedni. (Ügyelve, hogy a quamatel és a rennie között megfelelő idő teljen el! A kettő "kiüti" egymás hatását.) Azt is olvastam, hogy a reflux / fekélyekre szedett gyógyszerek nagyban csökkenthetik a vas feszívódását.


Elmegyek vérvételre majd, csak az ugye idő, mire az ember eljut kórházba. Addig is szeretnék informálódni meg olvastam egy csomót ilyen témában.

A másik: nyáron még ettem húst, mostanság eléggé keveset (főleg a reflux miatt, miután kiderült, hogy az vagyok) bár alapvetően mindig utáltam a zsírosabb húsokat (disznót pl kiskoromban sosem ettem meg) marhát megutáltam tinikorom után, mostanság csak fehérhús (csirke, pulyka)

A felvágottakról is "leszoktam" így ősszel, télen, eléggé minimális mennyiségben eszem (akkor is jobb minőségűt).

A húst sem kívánom gyakran, ha igen akkor eszem, de amúgy nagyon nem. Volt kb. 2-2,5 évvel ezelőtt egy vega időszakom, mikor alig ettem, majd kb. 1,5 éve usmét elkezdtem fehérhúst enni.


A zöldségeket nagyon szeretem, napi szinten 3-4X minimum eszem. Gyümölcs napi 1-3 db (gyümölcsétkezés szigorúan, csak maga a gyümölcs)

Életmódot kb. 4,5 éve váltottam (cukros italok, fehérliszt kerülése, ilyesmi.)


Segítenétek, légyszi? A nyugodt alvás nagyon fontos számomra...



2016. jan. 17. 15:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Jellemzően inkább ólmos fáradtsággal és aluszékonysággal jár.
2016. jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!