Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Étkezés után koncentráció...

Étkezés után koncentráció zavar, szédelgés, fáradtság, gyengeség, fázás/remegés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai napon tapasztaltam, hogy étkezések után szédelgést, egyensúlyzavart, koncentrációzavart, gyengeséget, fáradtságot tapasztaltam. Ez reggeli után egy pár perccel kialakult, mármint a szédelgés és gyengeség, majd ettem és ittam még egy kicsit, és ezután egy fél órával jött megint. Nem minden tünet egyszerre, van hogy nem szédülök, van hogy nem remegek/fázok. Ezután ebéd után enyhébben de szintén előjött a gyengeség, fáradtság. Később ettem sütit, és ezután egy 45 perccel tapasztaltam kocsiban ülve (álló helyzet) hogy mintha izgágább lennék, és friss levegőre lenne szükségem, kinyitottuk az ajtót, a friss levegő jót tett. Ezután ettem itthon az ebéd második feléből, és ezután jelentkezett egy olyan hogy fáradtság, koncentráció zavar, fázás-remegés (de ez lehet hogy azért mert hűvös van már a szobaban, nem csak én fáztam), izomfájdalmak hátban, mellkasban, karba, aztán ez kezdett egyre jobb lenni, elmúlt. Most ismét éhes lettem, ettem egy szimpla pirítóst, és rögtön ahogy ittam utána, koncentráció zavar, fázás (kitakaróztam egy ideje), kissé szédelgés jött rám.

A vérnyomásom mikor merem oké, a testhőm oké. Nem tudom mitől lehet ez :/ ezt a mai napon tapasztalom hogy étkezés után, máskor nem feltétlenül étkezés után, és nem ilyen gyakran fordult elő. Pl pénteken is hasonló problémám volt, de akkor már 2-2,5óra eltel étkezés után, és még fenn állt a dolog, ettem, hogy nem e azért van mert éhezem. Egyébként eszem rendesen, és rendszeresen, ma is megvolt a reggeli-ebéd-süti uzsonna-korai vacsi főtt kaja - vacsora.

Szerintetek mi lehet a bajom?



2016. febr. 7. 21:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzá tenni hogy ilyenkor, pl most is, hascsikarás szerűséget érzek. És ha megyek wc-re, rendszerint nem hiába. Lehet hogy ez azért van mert tegnap ettem egy szelet sült tököt, ami állítólag penészes szerű volt sütés előtt (le lett vágva a penészes része, a jó oldala volt megsütve) és anyukamnak pl ment a hasa tőle, nekem viszont mivel lassabb az emésztésem lehet hogy ma így jön ki rajtam? De akkor arra mi a magyarázat hogy máskor pl pénteken is éreztem ilyen dekoncentráltságot, szédelgést? Azt meg eddig frontra fogtam...
2016. febr. 7. 21:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanerre a kerdesre rakerestem a nemeteknel,egyesek cukor leeseset irtak,de mivel az is rendben volt,az allergia tesztet javasoltak.Ez ugy latszik nem is olyan ritka tünet.Nezesd meg a cukrod es ha minden rendben egy allergia tesztet is csinaltass.Viszont nekem is van hasonlo tüneteim,a gyomrom nagyon fent van,es etkezes utan erzem a szedülest,neha szivdobogast,ilyenkor keves cola-t iszom,különben nem szeretem,ami megmüködteti a gyomrom.
2016. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg probiotikum-ot is szedhetsz.
2016. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem megirni,laktoz,fruktoz es gluten erzekenyseget nezesd meg,es hat mindenestre orvos.
2016. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is intoleranciát találtam neten, de az egyik napról a másikra? Úgy értem tegnap nem tapasztaltam ilyet. Köszi a válaszokat, megfigyeltem magam, és ha tapasztalom továbbra is akkor mindenképpen elmegyek orvoshoz és kivizsgáltatom magam!
2016. febr. 7. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Valami fertőzés bujkál benned. Lehet le is győzi a szervezeted. Lehet valami baktérium, ami hasadra is ráment. Egyébként nekem is majd egy hétig voltak szinte ugyanezek a tüneteim. Gyulladás lehet a beleiden. Igyál sok kamilla, cickafark, körömvirág teát!
2016. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2016. febr. 10. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!