Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehetnek ezek a kiütések?

Mitől lehetnek ezek a kiütések?

Figyelt kérdés
Mindkét hónaljamnál körben kiütések jöttek ki,és elég vörös,nagyon viszket is. Megcsíphetett valami? Vagy allergia? Nem a borotvált részen,hanem körülötte,borotválástól biztos nem,mert 3 napja borotváltam,és nem azon a részen amit borotválok,csak körülötte. Segítsetek!
2010. ápr. 2. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
ha nem új dezodort használsz, vagy új tusfürdőt, esetleg új fajta öblítőt használtok, vagy új a mosógép, nem öblíti ki rendesen a mosószert a ruhából, és amikor izzadsz, ez kioldódik a ruhából. Esetleg most más programmal mostál, ami nem oylan hatékony, mint a régiek. Vagy új ruhád van ami műszálas, vagy csak szoros hónaljban, és dörzsölődik, közben megizzadsz, stb....hirtelen enyni jutott eszembe...esetleg ettél mostanában olyan kaját amit azelőtt kevesebbet, és most izzadni kell tőle, és maga az izzadság irritálja a bőröd. Nem hiszem h mindkét hónaljadat megcsípte vmi, sztem tuti vmi allergia...Próbálj rájönni, mi az ÚJ, pl nekem volt olyan, hogy a kezem lazúros lett, megmostam, azt hittem minden ok, aztán akárhol magamhoz értem(nyakam, mellkas, hátam, karom stb), mindenhol kipattogtam, vörös szúnyogcsípés-szerű duzzanatok, és vizsketett nagyon. Lehet hogy a kezed lett vmilyen, és azt nem tudod lemosni, és ott viszketsz, ahol először megvakartad magad....
2010. ápr. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Orvos vagyok, s tudom, hogy kb. 1500 betegség jár kiütéssel. Így Számodra csak az jelenthet segítséget, ha azt szakembernek megmutatod. Engem elérsz a 06209562513-as mobilszámon.


Nota bene: A kiütés nem betegség. A kiütésnek sok száz formája van (ezeket hívjok "elemi jelenségeknek"), ami több ezer kórképet takarhat. Ne próbálkozz tehát magadat gyógyítani - ez katasztrófához vezethet. Az orvostudomány ennyire azért nem egyszerű. Sőt, amint látom, fogalmatok sincs arról, hogy az orvostudomány miért bonyolult. Az életeddel játszol!!!

2010. ápr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elmúlott másnapra,utána másnap mindkét lábfejemen ugyan olyan pöttyök jöttek ki,fürdés után nagyon viszketett,lehet a tusfürdő,bár máskor ettől nem volt bajom,nem értem. Érdekes,hogy mindkét alkalommal ugyan ott voltak a pöttyök a 2 hónom aljánál,és ugyan ott mindkét lábfejemen,szóval tényleg valami allergia lehetett,már elmúlott a lábfejemről is,remlem nem fog visszatérni. Köszi a választ
2010. ápr. 9. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!