Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi idő alatt lehet hozzász...

Mennyi idő alatt lehet hozzászokni a koránkeléshez?

Figyelt kérdés

Több mint 3 éve kizökkentem a normális kerékvágásból, és azóta sem tudtam tartósan visszatérni. Ez egészen konkrétan azt jelenti, hogy nagyjából hajnali 3-ig, de sokszor 4-ig vagy 5-ig fent vagyok, aztán alszom ameddig csak lehet, így eléggé elcsúsztak a napjaim.

Most viszont egy olyan munkát találtam, ami miatt hajnali 3-kor kellene kelnem (s utána suliba mennem), így teljesen át kell állnom egy újabb struktúrára.

Egy pár napja már igyekszem ágyba kerülni legkésőbb este 10-kor és fel is kelek reggel 6-7 körül, de azt érzem, hogy egyre nehezebb ilyenkor felkelnem. Lehet, hogy most az óraátállítás is megbolygatta kicsit, nem tudom, mindenesetre elég rémisztőnek tűnik így a 3-kor kelés, amely nemsokára esedékessé válik.


2016. márc. 28. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha összességében tudsz eleget aludni, akkor 1-2 hét valószínűleg elég. Ha így csak 5-6 óra alvással kéne beérned, azt szerintem nem nagyon lehet megszokni, annál több kell.

2016. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha :)
2016. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem szoknám meg azt sem, ha 6-kor kéne kelnem. Voltam diák, keltem akkor, anyám elég profin kiszedett az ágyból, de szenvedés volt minden reggel.

A 3-mal az a baj, hogy pl. nekem az már annyira tönkrevágja az alvásomat, akármennyit is alszom, hogy zombi lennék tőle. Ahogy a párom éjszakásban lett zombi, akárhány évig is csinálta (igaz, váltott műszakos volt, ami még rontott a helyzeten), sosem szokta meg vagy érezte jól magát.


Arra még bizonyára ráveszed magad, hogy 3-kor kelj, ha egyszer muszáj. Remélem, rugalmasabb vagy, mint sokan és bírni fogod.

2016. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hiába fekszem le korábban, csak akkor vagyok kipihent ha legalább 8ig 9ig aludhatok. Nem tudom miért van ez, de igy sose szoktam meg a korán kelést:/
2016. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, h egyenenkent különbözö...

Allitolag este 10 es ejjel 3 között feltetlenül fontos aludni, a hosszu tavu kilengest rosszul, faradtsaggal toleralja a szervezet. Emiatt megha olyan munkahelyed is van/lesz barmikor, h nem tudsz ebben az idöszakban aludni, szabadnapokon probald ugy intezni meg az atallas ellenere is, h ilyenkor pihenj vagy ha tudsz, aludj. Igaz, h igy nem sok szabadidöd marad, a szervezete bioritmusanak fontos, ez hosszu tavon mutatkozik meg, ill. az egeszsegben.

2016. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Ja igen: ez koran kelöknel es kesön fekvöknel is igy van. "10-töl 3-ig", ezen belül a legfontosabb ejjel 1-töl 2-ig a maj regeneralodasa alatt.

Eletkoronkent van meg egy kis elteres ettöl annyiban, h 17-30 eves fiatalok jobban birjak, szervezetük is jobban toleralja a kilengest ebben az idöszakban (mig gyerekeknek, idöseknek, betegeknek meg fokozottabban fontosabb ilyenkor a pihenes). De persze ha vki maximalisan szeretne tenni az egeszsegeert es megteheti, az betartja.


5.

(...sajn szinten kesön fekvö es elcsuszasokra hajlamos...)

2016. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!