Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem bírom soha felkelni?...

Miért nem bírom soha felkelni? Egyszerűen kikészít a korán kelés!

Figyelt kérdés

Már régtől korán kell kellnem, de amióta középiskolába járok, azóta minden reggel úgy érzem hogy meghalok. Soha nem birok felkellni! Mindig meg van a 6 óra alvás, de ez kevésnek tűnik. Mit tegyek, hogy reggelente egy kis életerővel ébredjek fel, és ne érezzem magamat úgy, mint aki nem aludt már két hete?!?!?

Hosszú távon nagyon kimerítő tud lenni, és idegesítő. Gyakran el is alszom, utána a kapkodás és az idegesség, es ez sajnos negativan hat az egesz napomra.


2016. márc. 31. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
8 óraalvás kell mininum.
2016. márc. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
6 óra kevés, feküdj le előbb 2 órával.
2016. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, mikor kelsz, de anyám mondta mindig, hogy az éjfél előtti alvás pihentetőbb. Nem hittem el neki, de be az évek során be kellett látnom: igaza volt :-)


És igen a 6 óra alvás még ráadásul kevés is.

2016. márc. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, hogy kinek mennyi alvásra van szüksége, ez nem csak azon múlik, hogy összességében mennyit aludtál, hanem azon is, hogy milyen alvásfázisban vagy éppen amikor kelni kéne. Ha olyankor mélyen alszol, nehezen ébredsz és zombi leszel, ha felületes alvási fázisban vagy könnyebben kelsz. Nyilván neked a 6 óra pont nem megfelelő, de ez nem jelenti azt, hogy pont 8 óra kell. Próbáld fél órával nyújtani az alvási időt, ha az 3-4 nap alatt nem válik be, adj hozzá még fél órát, és így tovább. Nekem például 7 óra az ideális. Függ persze a napi aktivitástól is.
2016. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem is kell a 8 óra alvás. sajnos az segített ezen egyedül, mikor kötetlen munkaidős állásom lett, 5 éve boldog az életem.:) most kisgyerekem van, szerencsére alszik-eszik típus, de mindig visszafekszem a 7 órás etetés után még egy időre...


29N

2016. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Amit még javasolni tudok, hogy miután lekacsoltad a villanyt, húzd el a függönyt, hogy reggel besüssön a nap a szobába. Én mindig könnyebben ébredek, ha a szobában már világos van, mintha még sötét lenne.
2016. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"az éjfél előtti alvás pihentetőbb"

Ez egy urbanlegends, az az alapja, hogy aki éjfél előtt már órákat aludt, az eleve "időben" lefeküdt, persze, hogy reggel aránylag kipihent. Aztán meg azt is honnan tudná a szervezet, hogy melyik időzónában van és téli vagy nyári időszámítás van-e éppen?

Kérdező,

szóval akkor, hogy jön ki a 6 óra, pl 1-7-ig ?

2016. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!