Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 15 eves vagyok, neha erzem...

15 eves vagyok, neha erzem hogy dobban egy nagyot a szivem szerintetek lehet baj?

Figyelt kérdés
Ketszer voltam ekgt csinaltatni azt mondtak semmi bajom, csinaltak verkepet az is rendbe volt, az a baj mindig nezem a szivveresemet ha valami furcsat erzek, sportolok, az remiszt meg a legjobban, hogy egy kicsi szunetet hagy a szivem es nagyot dobban ilyenkor elegge meg ijedek de nem tudom attol gyorsul-e fel 140re a szivveresem a ijedsegtol de nem tudok nem meg ijedni szerintetek lehet baj?

2016. márc. 31. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valószínű stresszes tünet lehet, hiszen kivizsgáltak már és nem találtak gondot. Szedjál Magne B6 tablettát.
2016. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bajnak baj, de nem halálos és az a kellemetlen benne, hogy cudarul bepánikolsz. Az okát még nem tudják, sokan vannak így és a legegyszerűbben jógalégzéssel lehet gyorsan megszüntetni. De a legtöbb embernek viszont az a legkényelmesebb, ha bekep egy tablettát és kéthárom perc alatt megnyugszik.
2016. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De volt meg ilyen es a szivveresem nem ment fel 140re lehet, hogy meg ijedtem, mert felek hogy leall a szivem vagy ilyesmi
2016. márc. 31. 16:20
 4/12 A kérdező kommentje:
Regebb tobbet csinalta de akkor nem panikoltam annyit, most sport kozbe eleg ritkan csinalja, es amikor nyugodt allapotba vagyok akkor szokott ez lenni vagy amikor oran vagyok es idegeskedek, de van ugyis hogy 2-3 hetig nem is erzek ilyent
2016. márc. 31. 16:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor ez csak stresszes tünet, ne pánikolj.
2016. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom nagyon mindenkink a szuleim is mondtak,hogy ne gondoljak mindig betegsegre,mert az rosszabb...de azert picit ijeszto,koszonom a kommenteket
2016. márc. 31. 17:21
 7/12 anonim ***** válasza:

ha megijedsz vagy sportolsz, normális, hogy felmegy a pulzusod.

nyilván látatlanban nem lehet megmondani, hogy van-e egyéb ritmuszavar, ami csak pár percig áll fenn, de nagy valószínűséggel ezek a dobbanások extrasystolék. az nagyon gyakori, szinte minden embernek van, csak valakinek gyakran, valakinek ritkán. azt jelenti, hogy egy szívverés a vártnál korábban érkezik, utána pedig kompenzációként egy kis szünet van, ezt kihagyásnak élheti meg az ember. az esetek döntő többségében nem okoz panaszt és nem kell kezelni.

2016. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, ilyen fiatalon nem hiszem, hogy lenne szivbetegsegem, mert nem szulettem azzal,a vernyomasom is rendbe
2016. ápr. 1. 07:18
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem ugy szokott lenni amugy, hogy ha kilelegzek lassabban dobog a szivem es ha be akkor gyorsabban
2016. ápr. 1. 08:30
 10/12 anonim ***** válasza:
igen, az légzési sinus aritmia, az normális. sőt, az nem lenne normális, ha állandó lenne a pulzus.
2016. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!