Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez? Mi van a hátammal?

Mi lehet ez? Mi van a hátammal?

Figyelt kérdés

Este mikor lefekszek a hátamra, olyan érzésem van, mintha szétfoszlana az egész hátam vagy nem is tudom, úgy 2 mp-re. Mintha így kiengedném magam, és így kimenne belőle valami. Nagyon fáj, és minden este van.

A másik, hogy fél évvel ezelőtt becsípődött a derekam. Egyszer felhúzott lábakkal ültem a széken hátradőlve, és 3 nagyot kattant ott, ahol még régen becsípődött. Az is, mintha így kiengedne, mint a hátam, csak ez nem fáj hanem jó érzés. Azóta többször is ülök így, szándékosan, mert jól esik mikor kikattan.

Mitől lehetnek ezek a tünetek?

Köszönöm!



2016. ápr. 5. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első így elég homályos, nem tudni, mi az, hogy "szétfoszlik". Milyen jellegű a fájdalom, éles, tompa, szúró, stb? Hol érzed, a gerincedben, a környékén, az egész hátban, stb? Arra tippelnék, hogy a gerincet körülfonó multifidus izomzat enged ki, ami valamitől folyamatosan feszül - lehet stressz is, vagy protrusio miatt, erre utal a második dolog: az ilyen "becsípődés" rendszerint protrusiós tünet (porckorong deformálódása), ez csontkovácsolással, gyógytornával, helyes ülő tartással korrigálható:


https://www.youtube.com/watch?v=FEW-ez0C-rs&t=24m34s


(egy csontkovács)

2016. ápr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha már görnyedve esik jól ülni, az régen rossz.

Keress itt rá a gerincferdülésre és csináld a hátedzést

2016. ápr. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!