Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék az ellen, hogy...

Mit tehetnék az ellen, hogy így érezzem magam? Vagy ez teljesen normális, más is volt hasonlóan?

Figyelt kérdés

Teljesen kimerülten testileg és szellemileg is. Iskolás vagyok ugye, de már nem érdekel az egész, pedig eddig rengeteget tanultam, de most meg kb. egy betűt sem, a házikat nem igazán írom meg, a dolgozatokra nem készülök, majdnem elalszok minden órán.

Már teljesen elegem van mindenből, állandóan azért imádkozok, hogy kapjak egy jó kis tüdő- vagy vesemedence gyulladást és feküdhessek otthon, a kórházban, teljesen mindegy hogy hol. Néha arra is gondolok milyen jó lenne egész egyszerűen öngyilkosnak lenni, úgysem hiányoznék a világnak.

Nagyon megijeszt, hogy ilyen vagyok. Nem nevetek, nem beszélgetek, nem csinálok semmit csak nyomkodom s telefonom, olvasok, esetleg írok. Nem tudom miért csinálom ezt! Lehet, hogy szimplán lusta vagyok, de úgy érzem, hogy élni sincsen erőm. Be akarom fejezni az egészet, de közben reménykedek, hogy valaki észrevesz és megkérdezi hogy vagyok, hogy érzem magam. Annyira elegem van mindenből!

Amúgy heti hatot edzek, kétfélét, az egyik csapatból teljesen kiközösítettek, szóval gyomorgörccsel kelek heti 3x.

Nagyon zavar ez, főleg, hogy legszívesebben állandóan aludnék. Nem akarok ennyire lusta lenni. A mondvacsnált problémáimból is nagyon elegem van, minden kis apróságon fennakadok. Nagyon furán tud változni a hangulatom, általában mindenkiből elegem van, senkivel nem tudok eggyüttérezni és ez is eléggé megijeszt. Pl. a legjobb batátnőm meséli nekem, hogy fáradt, én pedig nem is foglalkozok vele nagyon. Tudom, hogy borzasztó barátnő vagyok, csak nem tudom hogyan elmondani neki, hogy nem akarok vele lenni, mert jobbat érdemel az én semmilyen reakcióimnál és nulla érdeklődésemnél.

Tudom, hogy nem igazán egybefüggő és semmi értelme nincs, de muszáj volt kiírnom magamból. Ha valakinek van bármi fajta ötlete az egésszel kapcsolatban örülnék ha leírná.

Ui: ha ez is teljesen normális csak írd le, mert szerintem tulreagálom (mint mindent)



#öngyilkos #fáradtság #érzés #levertség #érdekktelenség #nulla reakció
2016. ápr. 7. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szoktál masztizni? :)
2016. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem
2016. ápr. 7. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez NEM teljesen normális. Azon ne hibáztasd magad, hogy nem tudod átérezni azt, hogy a barátnőd épp fáradt stb. hisz ez jóval az alatt a szint alatt van amivel te nézel szembe. Gondolj bele ki a fra*cot érdekelne, hogy a barátnőd fáradt ha te meg közben az öngyilkosságon agyalsz! Ez nem az empátiád hiánya csak jelenleg sok a lelki teher a válladon és más apróbb terheit már nem bírod el. Az is normális, hogy mindenkiből eleged van, hisz senkinek sem mondhatod el, hogy mi bánt és ez izolál. Ezért pl érezheted úgy, hogy egyoldalú lett egy kapcsolat mert a másik megoszthat mindent te viszont nem oszthatsz meg súlyos dolgokat. Az, hogy be akarod fejezni az egészet rettenetesen aggasztó, de teljesen érthető, hogy közben azt kívánod, hogy bárcsak megmentenének!Ez reményre ad okot! Nem tudom hány éves lehetsz de mindenképp javasolnám, hogy menj el egy pszichológushoz/pszichiáterhez ha mást nem iskolapszichológushoz.Ez nem lustaság ez "legjobb" esetben is depresszió. Ha elmész egy orvoshoz/pszichológushoz és esetlegesen kapsz egy diagnózist máris közelebb kerültél a megoldáshoz és ezt tapasztalatból mondom!Ha ilyet nem tudsz hívd a lelkisegélyt! (116-123; -24 órán át és mobilról is hívható; [link] ) Ne sunnyogd el a dolgot mert ha már így is öngyilkos gondolataid vannak ezek súlyosbodhatnak és butaságot csinálhatsz. A mai személytelen világban könnyű úgy érezni, hogy senkit sem érdekelne ha nem lennél, de CSAK egy van belőled! Egyetlen egy az egész történelemben! Az egész univerzumban! Isten egyedi teremtése. A világ egy árnyalattal sötétebb lenne nélküled! Az írásaidat pedig remélem egyszer publikálod. Kérlek tarts ki, írj nekem is ha kell, válaszolok ahogy tudok!
2016. ápr. 8. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú, részletes választ :) nem is gondoltam arra, hogy depis lennék, mert van olyan is, hogy teljesen felpörgök, iszonyatosan boldog vagyok. Olyankor kb. nem lehet engem elviselni sem, mert állandóan mozog mindenem és visítozok kb.

Amúgy 13/L

2016. ápr. 8. 06:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Bipoláris depresszióra jellemző amit írsz. Ez a nagyon mély állapot a depresszív fázis a nagyon pörgõs állapot meg a mániás fázis. Nade azèrt menj el egy szakemberhez ès ő tud majd pontosat mondani. Azèrt a teenager kor alapból is rizikòs tud lenni így az is lehet ez csak egy idõszak de az ongy. gondolatok miatt mindenképp fordulj valakihez
2016. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen korban ez valamennyire normális. Félre ne értsetek: nem az öngyilkosság a normális, mert az nem vezet sehova, hanem az, hogy így érzel. Ez az ember egyik legnehezebb korszaka, aztán a következő 16-18 év kor között valamikor, meg ugye ott van még a felnőttkori kapuzárási pánik és az időskori. Amikor ennyi idős voltam, én is eljátszottam a halál és az öngyilkosság gondolatával, bár nekem eszembe sem jutott volna megtenni.


Ezeket a korsz

2016. ápr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Véletlen hamarabb elment.


Szoval:


Ezeket a korszakokat mindenki máshogy vészeli át: egyesek a piába, drogba, cigibe menekülnek, mások teljesen másba, te és sok más kortársad az ilyen gondolatokba. Jó lenne ezeket megbeszélned valaki olyannal, aki megért és szívesen végighallgat.


Írtad, hogy az egyik edzésen kiközösített a csapat: szerintem hagyd ott őket, úgyis ott a másik sport. Vagy, ha az nem lenne elég, akkor másik sportot kereshetnél ahelyett, ahol utálnak.


Miket írsz? Verseket? Könyvet? Novellát? Majd egyszer mutatsz nekem valamit az írásaid közül?

2016. ápr. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is bűn lusta vagyok mostanság tanulás szempontjából, de jusson az eszedbe, hogy legalább nem érettségi előtt állsz. Ez egy pozitív gondolat! :) Csak ne csinálj tényleg olyat, hogy öngyilkossági kísérlet, mert ha igen, akkor az sajnos beleragadhat az életedbe. Nekem is ennyi idősen kezdődött, hajlamos is vagyok az ilyenekre, meg hát anyukám konkrétan halálra ijesztett a "menstruáció árnyoldalával", napokig azt akartam, hogy pusztuljak meg, azt tegyük hozzá, hogy anyukám zugivó és sokszor bántott ilyenekkel. Vallással is, közölte már azt is velem, hogy mekkora senki vagyok a többi falubeli kölyökhöz képest, mert nem járok templomba (erre felelet: nekik hozsannájuk van, nekem meg IQ-m, persze ez csak annyi, hogy az a pár illető tényleg nem túl értelmes..), na de ebben az a lényeg, hogy pont az ilyen "mániákus időszakomban" kapott el és nem vettem fel annyira. Az írás pedig jó, vannak oldalak ahova lehet novellákat, verseket írni, szinte névtelenül, én ezt ki is szoktam használni rendesen, mikor nem vagyok túl jól.
2016. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!