Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Beleállt egy szálka az ujjamba...

Beleállt egy szálka az ujjamba. Hogy szedjem ki? :' (

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülye válasznak tűnhet, de tűvel. Steril tüvet :) veszel a gyógyszertárban, és azzak kipiszkálod, vagy kipiszkálja neked valaki.
2010. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
attól függ, milyen vastag és milyen mélyen van benne az ujjadban. ha eléggé kiáll, akkor szabad kézzel megfogod és 1. ha mélyen benned van, hirtelen kirántod, 2. ha nincs olyan mélyen, lassan, finoman kihúzod, egy kicsit ide-oda mozgatod közben hogy könnyebben jöjjön ki. Ha nem áll ki annyira hogy jól meg tudd fogni, jöhet a hegyes vascsipesz, ugyanezzel a módszerrel.
2010. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne a steril tűs megolás, csak nincs gyógyszertár. :S Nem áll ki nagyon, szemöldökcsipesszel próbáltam, de semmi eredmény. Hegyes vascsipeszem meg megint nincs. Köszönöm az eddigi közreműködéseket. :D
2010. ápr. 10. 10:33
 4/12 anonim válasza:
100%
Kaktusz tüskét szoktak úgy kivenni, hogy viaszt csöppentenek rá, megvárják amíg megdermed, és leveszik. Próbáld meg.
2010. ápr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem is most állt bele a szálka az ujjamba. XD kb. 10-20 perce. anyum azt mondta, kidolgozódik, mert mélyen van,m és nem tudom kiszedni. :S
2010. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
13%
amputalni kell az ujjadat,es az ujjaddal egyutt a szalkat is el kell tavolitani.a levagott ujjat olyan allapotban ahogy van,jegre kell tenni,orvost hivni,majd o kiveszi belole a szalkat,es utana visszavarja az ujjadat...:-D
2010. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Sima varrótűvel!

Nem kell steril tű a patikából. Ha viszont ragaszkodnál a steril tűhöz, akkor mártsd bele alkoholba. Ha nincs gyógyszertári, biztosan akad vodka, vagy erős pálesz otthon. Utánna a szálka helyére is tegyél alkoholt.

2010. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
1-2 nap utánn kijön az magától is
2010. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Fogj meg egy sima varrótűt és gyomd be a szálka alá és utána told meg felfelé.Ennyi.:D
2010. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Sziasztok!

nekem is ma beleállt egy szálka az ujjamba kb.:5-6 mm hosszú.

egyből megpróbáltam kiszedni szemöldök csipesszel,de nem sikerült mert letört a vége.

És most nem tudtom mit csináljak...

De én valami olyasmit hallottam,hogy pár nap alatt kijön magától,ebből mi igaz azt nem tudom ,de orvoshoz sok kedvem nincs elmenni mert ma még az az ujjam vissza is tört :S

Örülnék ha valaki tudna segíteni!!!

Azon gondolkodtam hogy beáztatom az ujjam ,és felvágom a bőrt egy kicsit és úgy talán kijön de elég necces.

Valaki mondja már meg hogy mit csináljak!

2010. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!