Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetnék, hogy a hormonjai...

Mit tehetnék, hogy a hormonjaim ne befolyásolják ennyire az életem?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok és leginkább a menstruációs ciklusommal van leginkább "bajom". Mindig is normális volt 28-30 napokra jött meg, néha volt egy kis eltérés.


Jó pár éve el is kezdtem magam figyelni, hogy a ciklus különböző szakaszaiban hogy érzem magam és azt vettem észre, hogy ez minden hónapban állandó.


Pl ha vége a vérzésnek onnantól kezdve az ovuláció utáni 1-2 napig úgy érzem, hogy enyém a világ és akkor vagyok a legkiegyensúlyozottabb.

Viszont az ovuláció után egészen a vérzés kezdetéig fokozatosan, de elkedvtelenedek. Semennyire se érzem magam nőnek csak egy rakás szerencsétlennek. Volt olyan, hogy sokkal ingerlékenyebb is voltam mint máskor, de ez nem mindig van. Utána ha megjön a következő vérzés, akkor megint minden helyreáll és szabályosan érzem a lelki békét.


Ami a fő gond, hogy van egy kapcsolatom kb fél éve és ez még a szexuális életünkre is kihat. A ciklus első felében nem lenne gondom, de a másodikban meg semmi kedvem szexelni.


Alapból is épp csak pár alkalmat voltunk együtt több okból kifolyólag, amit hosszú lenne leírni, de én úgy érzem, hogy az az alig 2 hét amíg van kedvem a szexhez az édes kevés.


Szóval arra lennék kíváncsi, hogy ezen az ingadozáson lehet-e javítani, hogy ne legyen minden hónapom egy hullámvasút.


2016. jún. 20. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:

velem is ugyanez van :(

hát nem jó ötlet,de nekem az alkohol segít olyankor,meg az energia ital és a csoki :)

2016. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazából ez azért van mert ugye a peteérés előtt és alatt sok az ösztrogéned, szépen épül felfelé a hormonszint, az tesz nővé úgymond, ilyenkor kívánjuk a legjobban a szexet mert ekkor lenne a legjobb esély a babára.

Aztán peteérés végetnér, leesik az ösztrogén hisz már nem kell a szexet kívánni nincs miért, jön a progeszteron ami ugye akkor kellene ha létrejönne a terhesség, ez védi a magzatot és szabályozza a ciklust. Ez már nem ugyanolyan mint az ösztrogén, nem a nőiességért felelős, nem ilyen robbanékony hatású hormon.

Na most érdemes lenne a nőgyógyászodtól egy két vagy három pontos hormont kérni hogy megnézzék milyenek a hormonszintjeid (ciklus 3 és 21 esetleg még 14napján is vérvétel) mert lehet a második felében a ciklusnak kevés az ösztrogéned, nagyon visszaesik, a keleténél jobban. És valamit kezdeni ezzel.

2016. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!