Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegséggel kapcsolatos...

Pánikbetegséggel kapcsolatos kérdésem!?

Figyelt kérdés

Az egyik nagyon jó ismerősöm ebben a pánik betegségben szenved ilyenkor nem kap levegőt és halálfélelme van leforog előtte az egész élete. Az orvosok azt mondták neki, hogy lelki eredetű a probléma és hogy magának kell leküzdeni és gyógyszert nem irtak fel neki ez így rendben van? Kérlek segítsetek, hogy lehet leküzdeni és van-e valami gyógyszer rá?

Kérlek segítsetek! Fontos!


2010. ápr. 13. 21:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy rendelő, az a neve, hogy neurológiai rendelő, és ott gyógyszeresen vagy pszichológus segítségével kezelik a depressziós és a pánikbetegeket. Nem tudom, egyedül leküzdhető-e.
2010. ápr. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

Konkrétan nincs gyógyszer a pánikbetegségre (sokunk nagy bánatára..), az orvosok ilyenkor általában nyugtatót és antidepr.-t szoktak felírni. Az antidepet én nem ajánlom a saját határozottan rossz tapasztalataim miatt. Sőt, név szerint igazából nyugtatót sem ajánlanék, mert függőséget okoz. De bizonyára lesz majd olyan kommentelő, aki majd ajánl valamit, én nem merek.. Egyrészt a fentiek miatt, másrészt azért, mert én is szedtem/szedek nyugtatót és baromi rossz a leállás és szar volt újra elkezdeni. Most még inkább függök, mint az előtt.


Másik: az orvosoknak abban igazuk volt, hogy valószínűleg lelki eredetű a probléma. Én inkább egy pszichológust javasolnék -> azok sokkal jobban tudják kezelni a pánikbetegséget. Egyébként akaraterővel, segítséggel, erővel és rengeteg küzdelemmel le lehet győzni. De nagyon kell akarni. A nap minden pillanatában. -> én szorongásos depresszióval küzdök, pánik tünetekkel megspékelve, szóval tudom miről beszélek amikor azt mondom, hogy erő kell minden egyes pillanatban :)

2010. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Lehet kapni a gyógyszertárban nyugtató teát, gyógynövényekből áll (citromfű, levendula, macskagyökér, orbáncfű, stb.) Én ezt ittam, és úgy vettem észre, hogy jobb lett a helyzet. Egyébként szerintem hülyeség, hogy nem lehet a pánik betegséget gyógyszerrel kezelni, lehet, hogy új orvos után kell nézni... Biztos, hogy le tudja valaki magától küzdeni, mondjuk nekem sajnos nem sikerült... Mivel nagyon jó ismerősödről van szó, próbáld támogatni, állj mellette, érezze, hogy nincs egyedül, ez lehet, hogy minden gyógyszernél többet fog neki érni.
2010. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

5 éve pánik beteg vagyok, még csak 18 évesen. Gyógyszer nélkül lehetetlen, pszichológus az semmit nem ér ha csak beszélgetsz vele az biztos fél évig jártam gyógyszer nélkül de nem bírtam ki. Most kezd javulni a dolog 4 évvel később.

Szerintem gyógyszer.

2010. ápr. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy lelki eredetű betegség, mindennek szervi oka van.

Következésképpen természetesen kezelhető gyógyszerrel. Ma már elég jó szerek vannak. Antidepresszáns kúrát kell elkezdeni, mellette a tünetmentességig nyugtatót is. Simán le lehet utóbbival állni, ha jó antidepit sikerült választani. (Ha nem jót, cserélni kell). Lelki okok, pszichológus: süketelés.

Öröklődik is, hogyan menne ez szervi ok nélkül mégis ??

Ja, tapasztalatból is beszélek.

2010. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Könnyebb a pirulát bevenni mint megoldani egy problémát!Igaz!De rábas,tok a késöbbiekben,ezt én mondom!Fog produkálni más tüneteket is.
2010. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nemrég voltam teljes testi kivizsgáláson, semmi bajom testileg, és pánik beteg vagyok.
2010. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Lelki eredetü a probléma mert akkor alakult ki nála amikor elhunyt az ...... és akkor jön elő ez a roham mikor érzi hogy elveszithet valakit Pl: egy barát is lehet
2010. ápr. 15. 08:35
 9/17 anonim ***** válasza:

A behatás "lelki" eredetű, a probléma attól még szervi.

Másnak is halnak meg rokonai, mégsem lesz automatikusan pánikbeteg.

2010. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Gyógyszer = tünetmentesség elérése. NEM gyógyulás. Elnyomás. Beszélgetés (pláne ha elveszített valakit) NAGYON fontos.

Utálom amikor valaki csak azt tudja mondani, hogy "antidepresszánssal" minden megoldható, amikor ez marhára nem igaz. A pszichiátereknek is csak nyűg egy pánikbeteg, mert ők sokkal szívesebben sütnek rá az emberre valami elmebajjal kapcsolatos diagnózist. A pszichológus meg megpróbálja feltárni az okát annak, hogy mitől/mikor/miért jön elő a pánikroham. Szóval ez nem süketelés.


Amúgy: "konkrétan nincs gyógyszer a pánikbetegségre" -> valaki hallott már olyan szerről, amit ha felírnak, beszeded, már meg is gyógyulsz? Jézusom.


Biztos hogy szomatikus eredetű?! Te jó ég. A pánikbetegeket azért kezelik le az orvosok (saját tapasztalat), mert éppen hogy NEM találnak náluk semmilyen szervi problémát. EKG-n nekem - miután kiderült, hogy valószínűleg minden rendben - pl beközölték, hogy "az ilyen egyáltalán miért jön orvoshoz?!" -> természetesen ezt minősíthetetlen hangnemben.


Szóval összegezve a kérdezőnek: sokak szerint van gyógyszer, amit antidepresszánsnak+nyugtatónak hívnak (az utóbbiról természetesen könnyebb ugye leszokni *cynic*), a barátod baja mivel ahogy írtad lelki eredetű, így szerintem muszáj hogy szakemberrel beszéljen, és még valami: nem minden ember egyforma, egyik ismerősöm pl az után lett pánikbeteg, hogy elhagyta a barátja, akit szeretett. Nem mindenki olyan bitangerős, hogy csak úgy túl tudja tenni magát dolgokon, pláne egy rokon elvesztésén.

2010. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!