Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most nyáron sokat kéne tanulno...

Most nyáron sokat kéne tanulnom, de mindig nagyon álmos vagyok!?

Figyelt kérdés
Nyelvizsgázok most nyáron, végig kéne tanlunom a nyarat, de valahogy nem megy. Semmi kedvem hozzá, ha el is kezdem mindig elalszok. Egész nap fáradt vagyok pedig 10 órákat alszok. Suliidőben csak 6 órákat aludtam s mellette napi 2 órát sportoltam s bírtam mellette tanulni, és álmos sem voltam. Mi lehet a baj? Mit csináljak ezzel?

2016. júl. 13. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedben a válasz! Azért vagy álmos, mert sokat alszol, a 10 óra alvás az soknak számít. Másrészt meg azért mert meleg van és ez sok embert megvisel. Ilyenkor senkinek se esik jó csinálni semmit, fáradékonyak és dekoncentráltak az emberek.
2016. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Miért kell végigtanulnod a nyarat egy nyelvvizsgához? Nem tudom, milyen vizsgát teszel, de B2-höz bőven elég kidolgoznod a témaköröket 1-1 A4-es oldal terjedelemben, aztán már csak gyakorolnod kell a hosszú ideig tartó folyékony semmitmondást. Az megy bármilyen más tevékenység közben is.

Én 2-3 hét alatt készültem fel a nyelvvizsgámra, és a minimumot bőven túlteljesítettem.

2016. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szótanulás miatt kell végig tanulnom mert az nagyon gyatra és szókincs nélkül TELC nyelvizsgán szépen lehúznak. Első válaszoló: utóbbi k3t napban rendesen 6-kor keltem de még sajnos szintén fentáll ez a problémám.
2016. júl. 13. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Nem értettél meg: nem az a probléma, hogy mikor kelsz fel, hanem, hogy mennyit alszol az a probléma!

Próbáld meg azt, hogy kevesebbet alszol, reggel frissítésként vegyél egy zuhanyt, meg mozogj valamit megint.

Több ötletem nincs!

2016. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is az alvás mennyisége miatt is van. Bár nekem nem kell tanulni nyáron de én 8-9 órákat alszom és egész nap álmos vagyok, el is tudnék aludni. Amikor suliba jártam akkor meg olyan 5-6 órát aludtam általában és nem voltam annyira álmos mint ilyenkor. Próbálj meg kevesebbet aludni.
2016. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok vele.. Aug 13.-án megyek TELC B2-re..

És igen két hét tanulás a szóbelire elég, de az írásbeli nincs meg ennyiből...Sőt.

Igyál sok vizet, és napi 7 óra alvás elég, nekem ezt tanácsolta a tanárom.. Aztán hajrá! :)

2016. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én ECL-re mentem, és az írásbelire konkrétan nem tanultam semmit.
2016. júl. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 én is arra megyek! :) de nekem pont a szóbeli részével van bajom az írásbeli jól megy.


Első válaszolónak írom: úgy értettem, hogy hatkor kelek mint suliidőben, és ugyanannyit is alszok.


Köszönöm az eddigi válaszokat, kipróbálom! Örömmel fogadok még jótanácsokat! :)

2016. júl. 14. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!