Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A Frontin mennyire erős...

A Frontin mennyire erős gyógyszer, esetleg milyen mellékhatásai lehetnek?

Figyelt kérdés
azt irt fel az orvos mert légszomjam és erős szívdobogásom van időnként,
2010. ápr. 15. 18:13
1 2
 11/16 Misi77 ***** válasza:
Nos, én sajnos nagyon "jó"(rossz) tapaszalatból mondom most, amit mondok: Szóval. Olvastam itt sok pozitív és negatív véleményt is. Az én véleményem: Szigorúan csak akkor szabad kisebb mennyiségben is alkalmazni, ha elengedhetetlenül szükséges, de csak úgy, hogy: "á, nem vagyok jól, mert rossz kedvem van, esik az eső kinn, meg amúgy is 3 hét múlva van egy vizsgám de még semmit sem tanultam", stb. stb. hétköznapi dolgok miatt NEM SZABAD szedni. Én nem tudtam aludni, és anyám adott a sajátjából, és úgy szoktam rá. Először napi egy szemet vettem be alváshoz, később 1 év múlva 2.5x.0.5-ösre emelkedett. Igenis van rászokás és tolerancia! (Ez utóbbi nem azt jelenti, hogy elfogadod a kisebbségi embereket, hanem azt, hogy ugyanaz az adag gyógyszer egyre kevesebb hatást vált ki, vagy több szer kell ugyanannak a hatásnak az eléréséhez.) A másik, hogy folyamatos szedés melletti is előjöhetnek az elvonási tünetek, mert napon belül a következő adagig ürül, csökken a mennyisége a szervezetben. Ennek a hatásnak kiküszöbölésére Xanax-ból javaslom azt, ami késleltetett (folyamatos) felszívódású. De amikor én kórházba kerültem és ott az orvosoknak elfelejtették közölni én meg olyan állapotban voltam, hogy nem tudtam közölni, hogy 2.5 szem Frontint szedek naponta, durva elvonási tünetek jöttek elő, amik azóta is tartanak, most mikor 0.5-tel próbálok lejönni róla. A durva mellékhatásokat nem betegtájékoztató füzetecskéből, vagy tankönyvből mondom, hanem saját "élményből": Idegesség fokozódása, alvászavar, csontfájdalmak, izomgörcsök, remegés, hőemelkedés, fejfájás, koncentrálási nehézség, koordinációs(járási)zavar, stb. Csak folyamatosan lehet lejönni róla, ami az adag folyamatos olyan csökkentéséből áll, amit még el tudsz a mindennapokban viselni. De az egész leszokási folyamat több hét, hónap, vagy akár több, mint 1 év. Ez tény, persze az orvosok elhazudják, hogy rászokás és tolerancia létezne bármilyen szerrel kapcsolatban, amit felírnak neked. Elvileg tájékoztatniuk kellene a tervezett kezelésről, módjáról, és a kezelés lehetséges mellékhatásáról, kockázatokról, de nem teszik. A másik, hogy a hosszú távú szedésnek memóriakárosodás, gondolkodási zavar, stb. szinte biztos következménye...Szóval aki szedi: csak akkor, ha nagyon kell, nagyon feszült vagy nem tud aludni, stb. de csak alkalmanként...
2014. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Misi77 ***** válasza:
Hja, és ha szeded folyamatosan, akkor egy kortyot sem szabad inni! Ezt nagyon komolyan kell venni, mert Tönkrevág.
2014. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Zsuzsa69 válasza:
100%
Én 8 éve szedem a frontint.Napi 0,25mg-ról , 3*1mg-ra emelkededett eközben a napi adagom. E melett szinte állandóan ideges,feszült és dühös vagyok. Aludni 2-3 óránál nem tudok többet. Állandó öngyilkossági Gondolatok kínoznak. Ezek után azt ajánlom mindenkinek ne szedje ezt a gyógyszert!!!!!!!!!!
2014. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Misi77 ***** válasza:
100%
Kedves Zsuzsa! Ajánlom figyelmedbe az alábbi videót a youtube-on "Dr Heather Ashton Nyugtató megvonás benzodiazepin withdrawal HUN", és próbáld meg azt követni! Én is ezt teszem, nem könnyű, de folyamatosan lehet haladni! Esetleg ha kérhetem írj nekem privát üzenetet, és beszélgessünk erről! Szeretnék egy hasonló helyzetben lévő embertársammal/barátommal beszélni erről még ha csak levelezés útján is! Megosztanánk a tapasztalatokat, és esetleges tanácsokat! Köszi!
2014. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Misi77 ***** válasza:
Én még amit éreztem, hogy egyszerűen "Kiszárad a lényem" minden tekintetben. Mintha a csontjaim, húsom, bőröm, lelkem, szellemem, egyszerűen minden Kiszáradna." És nem tom mikor múlik el. Egyenlőre fél 0.5öst szedek, vagy 3 hete, e mellett is szarul vagyok, de minnél hamarabb próbálom teljesen elhagyni. Ha tudtam volna hogy a megvonása ezt okozza, vagyis a "természetes létezés" mérgezése után ilyen lesz, soha nem szokom rá!
2014. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Pszichiátriai kórképek: depresszió, idegesség, gondolkodászavar/feledékenység, zavartság, hallucinációk, nyugtalanság, ingerlékenység, dühkitörés, agresszív és ellenséges magatartás, nemi vágy megváltozása, étvágytalanság."


Bexarok, nem pont ezek ellen írják fel? Nevetséges az egész, bárki bármit mond nekem, erről az a véleményem, hogy méreg úgy ahogy van.

2017. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!