Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegségre utaló jelek-e...

Pánikbetegségre utaló jelek-e az alábbiak?

Figyelt kérdés

Már 2 hónapja rendszeresen rám jönnek rosszullétek: szédülés, erős szívdobogás, halálfélelem, úgy érzem néha ,hogy mindjárt megőrülök,mintha nem tudnék a saját testemen uralkodni.

Egy hónapja érettségiztem és kb 2hónapon át nagyon stresszeltem magam az érettségi és az egyetem miatt.

Azóta mintha nem jönne rám annyira sűrün a rosszullét de elég gyakran előfordulnak ezek a tünetek.

Lehet,hogy pánik beteg lettem,vagy komolyabb baj lehet a szívemmel?

Válaszokat előre köszönöm!



2016. aug. 4. 12:20
 1/5 A kérdező kommentje:
És amikor ilyen tüneteim vannak nagyobn megijedek amitől meg rosszabul leszek és elkezdenek zsibbadni a végtagjaim. 18/L amúgy.
2016. aug. 4. 12:25
 2/5 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség lényege hogy ha valamit észlélsz mondjuk erős szívdobogás akkor azt hiszed hogy meg fogsz halni vagy hogy komoly a baj. Tehát az egyik "tünet" produkálja a másikat. Próbálj meg lazítani én is szenvedtem ilyenben de szerencsére úgymond kinőttem.
2016. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Stresszes időszak tud enyhe pánikbetegséget okozni. A tüneteid nagyjából stimmelnek. Ez idővel elmúlhat, főleg ha nem ijedsz meg, mikor ez a rosszullét rád jön. A pánikrohamoktól nem lehet meghalni, csak ijesztőek: derealizáció, deperszonalizáció, halálfélelem, sőt megsemmisülés-érzés. De az egész egy pszichés dolog, az egyetlen valóságos tünet a tachycardia (120 és még magasabb pulzus), az összes ide kapcsolódó anginás vagy infarktusos tünetet a tudatalatti csinálja, a testnek nincs baja. Ha biztosra akarsz menni, akkor EKG + szív ultrahang. De szívbetegség nem jár pl. "megőrülés"-érzéssel - lehet, hogy a derealizációt érzékeled így, attól függ mennyire vagy hozzászokva, pl. milyen gyakran van déja-vu élményed (ami mini epilepsziás roham), milyen gyakran virrasztasz át egész éjszakákat, milyen gyakran ébredsz nagyon másnaposan, stb., ezek a leggyakoribb derealizációs élmények, de most már a pánikroham is zászlóvivő.
2016. aug. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy én nehezen tudom ezeket a ,,tüneteket,, kontorollálni mert félek ,hogy meghalok. A rosszullétek utan viszont vagy 1-2napig nagyon levert vagyok mert felek hogy ismet ramjon.
2016. aug. 5. 12:10
 5/5 anonim ***** válasza:
A kontrollálásra vannak légzőgyakorlatok. A halálfélelmet nagy mértékben csökkenti a tudat, hogy pánikbetegséged van, amitől milliók szenvednek, de még soha senki nem halt bele (önmagában, ha nem volt egyébként is súlyos fizikai baja a szívének, tehát egy kocogásba is ugyanúgy belehalhatott volna), tehát te sem fogsz belehalni, nem lehet belehalni, a halálfélelem csak egy tünet, amit el kell fogadni, és megvárni, amíg elmúlik.
2016. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!