Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az imént arra riadtam fel...

Az imént arra riadtam fel álmomból, hogy mindjárt megfulladok. Ez mitől lehet? 25/N

Figyelt kérdés
Nem feküdtem kényelmetlen testhelyzetben. Talán az egyik orrlyukam egy picit el van dugulva, de nem vagyok náthás vagy allergiás. Nagyon megijedtem és tényleg olyan rosszul érzem magam még most is, mintha nem kapnék levegőt.

2016. szept. 11. 02:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Máskor is előfordul vagy csak most? Ha nem akkor nincs gond. Lehet rosszat álmodtál és így riadtál fel. :)
2016. szept. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most először. Olyan félelmetes volt, hogy még most sem tudok visszaaludni:(
2016. szept. 11. 04:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát kelj fel akkor. :) Majd ebéd után szunyálsz egyet. :)
2016. szept. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Milyen testhelyzetben voltál?
2016. szept. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez nekem is elő szokott fordulni. Első alkalomkor én is nagyon megijedtem. Egyszerű oka is lehet, például szorongás vagy oxigénhiányos levegő, ahogy itt is említik:

Légszomj - Milyen betegségekre utalhat?

[link]

Városon élek, de sokat alszom egyik falu széli ingatlanomban is, és ott a jó levegőn eddig még nem tapasztaltam hogy éjjel légszomjra riadnák. Érzékeny vagyok a levegő minőségére mert közepes forgalmú úton kerékpározva 80 km után úgy nézek ki mint aki 80 éves lett hirtelen. Míg például a Bakony néhány teljesen forgalommentes útján kerékpározva akár 100...200 km után is úgy tele vagyok élettel mint valami rossz gyerek. Pedig a Bakony útjai nem éppen vízszintesek hanem vannak hosszabb emelkedők is.

De ahogy a linkben írják más oka is lehet a légszomjnak, nem mindig betegség jele ahogy a leírt példában is látható.

48/F

2016. szept. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagy visszaaludt,vagy megfulladt,mert nem válaszol!
2016. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#Hajnalozási
2016. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen néhányszor, elég ijesztő, de aztán olyan 5-10 után több nem volt, már hónapok óta, szóval fogal am sincs, mi lehet.
2016. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van akinek csak 1X van, és soha többet, mert meghal!
2016. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Lebannen válasza:
Alvásparalízis. Nekem volt egy időben elég gyakran. Elalvás előtt fél álomban. Szörnyű érzés. Egy idő után már megéreztem, hogy mindjárt megint kezdődik és elfogott a félelem. Ez csak jobban ráerősített. Aztán pont ez segített megszabadulni tőle. Amikor éreztem, hogy kezdődik, akkor tudatosan ellazítottam magam, lenyugtattam az agyam. Lassú nyugodt légzéssel, és hogy utána néztem mi ez és tudtam, hogy egyáltalán nem káros. Aztán egy idő után már nem volt többet.
2016. szept. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!