Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Rettenetes kínzó gyomorfájás....

Rettenetes kínzó gyomorfájás. Mivel múlaszthatnám el?

Figyelt kérdés
10 napos antibiotikum kúra végére szörnyen megfájdult a gyomrom. Iszok probiotikumot, eszem élőflórás natúr joghurtot. Kezdett csillapodni, de sajnos mivel étvágyam nincs (most ez-e dolgozom vitaminokkal) ezért keveset eszem és szörnyen fáj a gyomrom. Mi lenne a jó megoldás? Több mint egy hete, vasárnap hagytam abba az antibiotikumot.

2016. szept. 20. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha több, mint 1 hete abbahagytad, akkor nem ártana orvoshoz menned, ha még mindig nagyon fáj a gyomrod. Ennyi idő alatt már helyre kellett volna jönnie. Szedtél az antibiotikum mellé gyomorvédőt?

Én a helyedben a vitaminokat most hanyagolnám, mert azok is mesterséges dolgok, ne bombázd az amúgy is sérült gyomornyálkahártyát mindenféle vegyszerrel. Igyál sok vizet (napi 3 litert), natúr joghurtba keverj mézet és úgy fogyaszd. Ne egyél és ne igyál savas dolgokat.

2016. szept. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vitaminok a C vitamin miatt tömény savak (tudod, citromsav = C vitamin), ne terheld vele a gyomrodat, a többit én is így csinálnám.


Illetve ha gyomorsav okozza a problémát, akkor próbálkozhatsz gyomorsav csökkentő szerekkel is.

2016. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utána még pár hónapig is fájhat a gyomrod a felborult bélflóra miatt (gyomornyálkahártya gyulladást is okozhat). Valakinek lassan áll helyre a rend.

A "gyomorvédôt", ami tulajdonképpen gyomorsav megkötô, nem túl szerencsés antibiotikum mellé, mivel, ha lecsökken ilyenkor a sav mennyisége, nem tudja elpusztítani a kàros baktériumokat, így azok felszaporodnak. A jókat meg épp írtja az antibiotikum. Bár a gyomrodat megkíméli, de sokkal rosszabbul járhatsz. Így szedtem össze régen egy toxintermelô baktériumot.

2016. szept. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!