Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan szoktassam hozzá magam...

Hogyan szoktassam hozzá magam a hideghez?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy Sopron környékére kellett költöznöm, eddig a Balaton mellett laktam, de valahogy itt az Alpokalján sokkal hűvösebbnek érződik a levegő, pedig 20 fok van, kezem, lábam hideg állandóan. 1 hónapja költöztem ide, mennyi idő alatt áll át a szervezet?
2016. szept. 28. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyéni ki mennyire bírja a hideget, de ha többet vagy levegőn, persze miközben mozogsz, gyalogolsz vagy kocogsz, edződsz. Testvérem nagyon beteges volt gyerekkorában, ő Sopronban járt középiskolába orvosi javaslatra. Sokat javult az egészsége. 2 év után alig volt beteg.


Annyira azért öltözz fel, hogy ne fázz, de a levegő jót tesz.

2016. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem is az utóbbi egy hónapban, de az utóbbi pár hétben én is folyton fázom, pedig nem is költöztem az Alpokaljára. Szóval azért az is benne lehet, hogy egyszerűen itt az ősz, éjjel már (mindenhol, nem csak Sopronban) sokkal hidegebb van, mint nappal, nem tud úgy visszamelegedni napközben a lakás, fűtés még nincs, stb. Szóval azért ha nem költöztél volna el, akkor is valószínű, hogy mostanában folyton fagyoskodnál. Ilyenkor a legkönnyebb megfázni, az tuti. Majd ha beindul a fűtésszezon, valószínűleg jobban fogod érezni magad a bőrödben, bárhol is laksz.

Mindenesetre az a tanulság ebből, hogy érdemesebb a kánikula kellős közepén odaköltözni, nem ilyenkor, amikor egyre hűvösebb van, akkor kellemesebben érinti az embert az ottani klíma. :)

2016. szept. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát itt már bizony kénytelen vagyok fűteni, legalábbis esténként, nagyon áthűl a ház, a Nap takarásban van, Brennbergi úton lakom egyébként. Nagyon szép hely amúgy. :)
2016. szept. 28. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!