Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen házi, jól bevállt...

Milyen házi, jól bevállt praktikák vannak oviban szerzett tetű ellen, ami a kicsinek is jó és a várandós anyukának is?

Figyelt kérdés
2008. okt. 2. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Régen Nittiforral kezelték, házilag szerintem nincs olyan erős szer, amit használhatnál, főleg ha babát vársz. Én a helyedben nem is kísérleteznék otthon, inkább kérdezz meg egy dokit, nehogy bajotok legyen!
2008. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van már jobb mint a nittyfor, bemész a gyogyszertárba, és recept nélkül adnak !! Ez várandós anyákra sem káros!
2008. okt. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem ,mert hallottam elég vad dolgokat is mint petróleum olaj...Valamelyik anyuka az eleve szőke hajú kislánya haját befestette hakjfestékkel és így sikerült kiirtania a tetűket...
2008. okt. 2. 22:40
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Hát igen, meg kopaszra vágni, és Domotox-al bekenni!

:(

Ezektől tényleg vannak jobb szerek manapság!

Nálunk is volt az oviban két éve, és nekünk a védőnő a Nittyfor-t ajánlotta megelőzésnek is. Hajmosás után be kellett kenni vele a gyerek fejét. Érdekes illata van, de nem kellemetlen, és egy hétig véd.

A nejem akkor épp terhes volt, de nem mondták, hogy ártana! pedig a patikus jó haver.

2008. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Praktikát én sem tudok, de a gyógyszertárban kapható Pedex nevű szert használtam. Az nem olyan büdös, mint a Nittifor, és van kicsi pumpás, és nagy kiszerelésben is. Amikor oviban dolgoztam, én a tarkómra, és a fülem feletti részre fújtam csak, megelőzésként. Nem tudom, pontosan jól használtam-e, de sosem lettem "bogaras".

Most olvasom, hogy van ilyen is: Jacutin gél, Nix,

2008. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Részlet:

"A fejtetűvel fertőzött gyerekeket és felnőtteket speciális, fejtetű kezelésére szolgáló gyógysamponnal kezelje. Ezek a készítmények vény nélkül kaphatók a patikákban. Olyan készítményt keressen, amely egyszerre irtja a tetveket és a serkéket is. Ne feledje, hogy ez a készítmény rovarírtó, ezért különös gonddal kell kezelnie! Kövesse az utasítást, és elővigyázattal alkalmazza a sampont és vigyázzon, hogy ne kerüljön a szembe vagy sérülésekbe. Az utasítások javasolhatják a kezelés megismétlését 7-10 nap elteltével. Az 1 évnél fiatalabb csecsemők, terhes és szoptató anyák vagy allergiás személyek számára kérjen az orvostól biztonságos készítményt. Egyes emberek vazelint, majonézt és olivaolajat használnak, de ezek hatékonysága nem ismert. Soha ne használjon másfajta rovarirtót vagy petróleumot; ezek akár végzetesek is lehetnek."

2008. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy a létező leghatásosabb a hajfesték, ugyanis festett hajba eleve nem megy tetü....valami gyenge hajszinező is jó ha minden igaz...
2009. aug. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andi75 válasza:

Mi nem akartuk a gyógyszertári készítményt használni, mondván, hogy miért rakjunk kemikáliákat a gyerek fejére minden egyes alkalommal, amikor valamelyik gyereknél találnak tetűt? De azért féltünk, hogy nehogy elkapja. Ezt találtuk, és nagy szimpatikus volt még az illata is:

[link]

2012. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!