Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nőhetek még magasabbra?

Nőhetek még magasabbra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 169 cm vagyok 17/F most leszek még csak 17 2 hónap mulva. Az lenne a kérdésem nőhetek a még magasabbra mert így nem érzem jól magam. Kalkulátor szerint 178 cm magasnak kellene legyek később. Anya 158 apa 183 cm. Évek óta keveset növök. Szörzetem már régóta megvan. Mondhatni elég hamar megvolt.
2016. okt. 2. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Hátha válaszol egy hozzáértő, én nem vagyok az. Elvileg vannak olyan sportok, amitől lehet nyúlni, ilyen pl a kosárlabda. Feltételezem, hogy ha még növésben vagy, akkor vannak olyan gyakorlatok, amikkel elő lehet segíteni a növekedést. Ezt laikusként írom, ezért nem mérvadó a véleményem, de talán elindulhatsz ezen a vonalon.
2016. okt. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A növekedés nem áll meg. Egyébként 24 éves korig tart az intenzív növekedési időszak. Ettől pár év eltérés lehet plusz-mínusz.

A testmagasságot az agy hormonjai szabályozzák. A növekedéshez az életmód is jelentős mértékben hozzájárul. Pl. a megnyúlás időszakában a lábszár csontjai szoktak fájni. A szervezetnek több Kalciumra van szükség a beépüléshez D-vitamin kíséretében. Ha szeretnél még nőni, a normális táplálkozás mellett étrend kiegészítőket célszerű szedni. Komplex B-vitaminokat, ásványi sókat (Béres cseppek). A normális táplálkozás alatt azt kell érteni, hogy vegyesen, zöldségeket, fehérjéket (húst, gombát), az olajokat a főzéshez kerülni kell! Állati zsírok (sertés, baromfi)egészségesebbek.

2016. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendszeresen sportolok. Minden nap. Van amikor ket edzesem van egy nap. A vitaminokat megfogadom. Edesapam mindig azt mondogatja ha nagyon erosen akarom es hiszek benne akkor noni fogok. En igy teszek de ez fura.
2016. okt. 6. 22:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Még simán nőhetsz, de egyél rendesen h a szervezeted tudjon raktarozni és abból nőni. Ha nem érzi h megkap mindent lelassul a fejlődés. A vitaminok szinten jó ötlet :)
2016. okt. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!