Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A hétvégén történt egy családi...

A hétvégén történt egy családi tragédia ami miatt teljesen a padlón vagyok, viszont a héten pótérettségizem, hogyan kéne ezt kezelnem?

Figyelt kérdés

Teljesen kiborultam, sírok azóta egész nap szinte és nem alszom. Haláleset történt. De a héten pótérettségizem két tantárgyból is. Ha nem csinálom meg, akkor anyukám megfojt, tragédia ide vagy oda...

Mit tanácsoltok? Mit tennétek? :( Igaz csak írásbeli, de nagyon ritkán tudom kibírni, hogy ne sírjak. Az írásbeliről meg ki is vágnak szerintem, ha ott végigordítom az egészet. :(



2016. okt. 18. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem tom, engem nem visel meg nagyon ha valaki meghal. Ez lehet áldás vagy átok, franc se tudja.
2016. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Alapjáraton engem sem. De Ő egy olyan személy volt aki az egyik legfontosabb volt az életemben és átsegített a legnehezebb időszakaimon.
2016. okt. 18. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is fogadd őszinte részvétemet.


Egy közeli hozzátartozó elvesztése, egy családi haláleset elég nyomós ok a halasztásra. Teljesen életszerű és emberi dolog erre hivatkozva halasztani.


Sajnos a gyásznak megvannak a maga stációi, ez egy hosszú folyamat, ezt nem lehet siettetni, nem lehet az "elengedést" erőszakkal keresztülvinni.


Esetleg adhat pici megnyugvást az a gondolat, hogy mindenkinek elvileg meg van írva, mikor kell elmennie. Tanultam sokat a keleti filozófiákból, a leszületés, halál körforgásról (de hozzáteszem, hogy a keresztény vallás is elfogadja a predesztinációt, némely vallás pedig a reinkarnációt) és ha ezt szem előtt tartjuk, akkor talán könnyebb úgy elviselni, hogy "ennek így kellett lennie".


Más kérdés, hogy a gyászt fel kell dolgozni, és érthető, ha nem megy könnyen és gyorsan.


A tanulmányi dolgokra meg kérj halasztást. Ebben az állapotban nem sok értelme lenne erőltetni.

2016. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 1


Gondolom szüleid még élnek.

2016. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tragédiát újabb tragédiával tetézni...
2016. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: RÉSZVÉTEM! és gondolj arra, hogy a szeretett és elvesztett személy örülne, ha neked ez sikerülne. Koncentrálj, hogy a tőled telhetően a legjobban sikerüljön. Drukkolok neked.
2016. okt. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :(


Attól tartok csak, hogy az én édesanyám épp olyan lehet, mint az első válaszoló. Akármi is történik, neki nem indok. Ő ezt nem fogadja el, hogy ezért halasszak.... Pedig neki is jelentős szerepet játszott az életében ez a személy és Ő is gyászol. Mégis, tegnap azt mondta, hogy olyan nincs, hogy ezért halasztok és meg ne próbáljam....


Jó olvasni amit írsz, kicsit megnyugvást ad. Nem vagyok kifejezetten egyik vallás hívője sem, de nem zárkózom el semmitől. Ezen a dolgom amit leírtál, el lehet gondolkodni.... Én jelenleg azon gondolkodom, hogy némely ember azt mondja, hogy a sírhoz kijárni nem kötelező, más meg azt, hogy neki az úgy jó. Megmondom őszintén, én utálok temetőbe járni de ott úgy érezném, hogy közel vagyok hozzá. Tényleg "felesleges" a sírhoz járni? Gondoltam rá, hogy inkább itthon csinálok egy kis emléket és ott gyújtok gyertyát mikor úgy érzem.

2016. okt. 18. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!